Co nowego w zdalnych propozycjach KPCEN-u we Włocławku?

praca zdalna

Co nowego w zdalnych propozycjach KPCEN-u we Włocławku?

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku włączyło się w organizację zdalnego nauczania. Bożena Laskowska – nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 5 we Włocławku – prowadzi e-lekcje dla klas ósmych.

Nauczyciele Centrum realizują na bieżąco zaplanowane w Informatorze… formy kształcenia online i udzielają zdalnego wsparcia nauczycielom szkół  i placówek w regionie. Na uwagę zasługuje uruchomienie szkoleń dla nauczycieli na platformie Moodle, np. „Praca w chmurze – przestrzeń do pracy zdalnej”, które wyposażą uczestników w umiejętności korzystania z bezpłatnych funkcjonalności dysku Google i z narzędzi do tworzenia dokumentów, a także prowadzenia wideospotkań.

Z kolei nauczyciele bibliotekarze zachęcają do korzystania z Wirtualnej Czytelni IBUK Libra, oferującej dostęp  do ponad 2 tysięcy e-booków. Na blogu bibliotecznym zamieszczany jest cykl postów „Co można robić w domu?”, popularyzujący różne formy zdalnego czytelnictwa. KPCEN zgłosiło ten blog do ogólnopolskiej akcji  #NieZostawiamCzytelnika. Zaplanowano także wideokonferencję „Praca zdalna bibliotekarzy”.

Wszystkie aktualności na stronie internetowej www.cen.org.pl.

KPCEN we Włocławku

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

5,852,741