Weekend z kulturą

przedstawienie operowe, kobieta w złotym stroju i koronie stoi przez siedzącymi wkoło chłopcami w czerwonych szatach, za nią dekoracje, ruiny zamku, kula i inne postaci

Weekend z kulturą

W Operze Nova trwa XXX Bydgoski Festiwal Operowy. W sobotę (27 kwietnia) Lwowska Opera Narodowa zaprezentuje „Turandot” Giacomo Pucciniego w reżyserii Michała Znanieckiego. W Filharmonii Pomorskiej (26 kwietnia) koncert Konstantego Andrzeja Kulki i Orkiestry Symfonicznej FP pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka. W programie kompozycje Beethovena, Ryszarda Straussa i Paula Dukasa.

Teatr im. Wilama Horzycy zaprasza na sobotę i niedzielę (27 i 28 kwietnia) na „Cud” i „Udrękę życia”.

W Muzeum Etnograficznym w czwartek (25 kwietnia) dr Artur Jabłoński przypomni sylwetkę muzealnika, literata i działacza kaszubskiego Jana Rompskiego. W sobotę i niedzielę (27 i 28 kwietnia) odbędą się warsztaty tkackie w Olenderskim Parku Etnograficznym w Wielkiej Nieszawce, a w Parku Etnograficznym w niedzielę (28 kwietnia) „Etnoigraszki” z Martą Domachowską.

O kobietach „Dziennika Bydgoskiego” opowie w czwartek (25 kwietnia) w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy historyczka, regionalistka, kustoszka Działu Historii Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy dr Anna Nadolska. W piątek (26 kwietnia) odbędzie się koncert „Per canto e pianoforte – na głos i fortepian”. Wystąpią studentki i studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Zobacz Kultura w zasięgu

Samorząd województwa prowadzi 16 instytucji kultury, które oferują szeroki repertuar propozycji kulturalnych.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Rusłan Łytwyn, „Turandot”

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

26 kwietnia 2024 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165216

Skip to content