Zwiedzanie kompleksu dawnego browaru rodziny Bojańczyków

21 Maj Zwiedzanie kompleksu dawnego browaru rodziny Bojańczyków

Urząd Miasta Włocławek logo

29 i 30 maja 2021 r. o godz. 14.00 i 16.00, ramach akcji ESKAPADA: “Poznaj swój region z przewodnikiem” będzie można bezpłatnie zwiedzić Centrum Kultury Browar B.

To akcja organizowana przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Jej celem jest poznawanie miejsc mniej popularnych wśród turystów, bo, cytując organizatora “Województwo kujawsko-pomorskie to nie tylko toruńska starówka, deptak w Ciechocinku czy Wyspa Młyńska w Bydgoszczy”. Taką perełką jest XIX wieczny kompleks browaru rodziny Bojańczyków, w którym obecnie znajduje się Centrum Kultury Browar B. we Włocławku.

Centrum Kultury „Browar B.” znajduje się w zabytkowym, obiekcie dawnego Browaru rodziny Bojańczyków, który kiedyś kształtował przemysłowy wizerunek Włocławka, miał także duże znaczenie społeczne. Podczas zwiedzania poznamy historię założycieli Browaru i losy przedsiębiorstwa oraz  historię utworzenia w tak pięknym obiekcie, instytucji kultury.

Oprócz samego obiektu i jego historii, zwiedzający zobaczą: Włocławską Kolekcję Wag i Miar oraz wystawy: WITKACY – fotografie Stanisława Ignacego Witkiewicza ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, „100 lat Marynarki Wojennej w Niepodległej”.

Na każdego zwiedzającego czekać będzie miła niespodzianka.

Na zwiedzanie obowiązują wcześniejsze zapisy

 

Źródło: wloclawek.pl

Fot. gł. ckbrowarb.pl

21 maja 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,849,345