#zostanwdomu i obserwuj ptaki ze Spring Alive

#zostanwdomu i obserwuj ptaki ze Spring Alive

 

      

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP), organizacja działająca na rzecz ochrony ptaków, z powodu koronawirusa przyłączyło się do kampanii #zostanwdomu. Zachęca do realizowania swoich pasji i obserwacji ptaków z domu.

OTOP zarządza organizacją projektu edukacyjnego o nazwie Spring Alive, skierowanego głównie do dzieci w wieku 8-12 lat, któremu patronuje BirdLife International. Wziąć w nim udział mogą również wszystkie osoby zafascynowane ptasimi migracjami. W projekcie dzieci z trzech kontynentów – Europy, Azji Środkowej i Afryki – zachęcane są do obserwacji razem ze swoimi nauczycielami i rodzinami corocznych powrotów dymówki, brzegówki, bociana białego, kukułki, jerzyka, żołny i sieweczki obrożnej. Na stronie internetowej Spring Alive można rejestrować relacje ze swoich wiosennych spotkań z wymienionymi powyżej ptakami. W związku z tym projektem portal zamieszcza poradnik: Jak zostać dobrym obserwatorem ptaków.

Nauczyciele zainteresowani projektem znajdą wszystkie przydatne informacje na stronie Spring Alive. Zarejestrowani nauczyciele uzyskają bezpłatne materiały edukacyjne, takie jak: scenariusze zajęć lekcyjnych, arkusz dla nauczyciela oraz prezentację multimedialną w Power Poincie. Dostęp do wymienionych materiałów jest możliwy po wypełnieniu formularza rejestracyjnego.

Strona Spring Alive jest bogatym źródłem wiedzy na temat życia, migracji i obserwacji ptaków, na zainteresowanie zasługuje również m. in.: cykl zajęć “Rok z życia ptaka” oraz projekt edukacyjny „Zbliżmy się do ptaków z naszego sąsiedztwa”. Dostępne są również quizy, gry i kolorowanki oraz inne aktywności dla młodego odbiorcy.

Opracowała: Agnieszka Miranowska

Fot. Pixabay

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,142,952