Zmiany na wystawie “Rzeka” w Młynie Wiedzy w Toruniu

Zmiany na wystawie “Rzeka” w Młynie Wiedzy w Toruniu

 

W Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy trwa montaż najnowszej edukacyjnej ekspozycji dla najmłodszych. Na pokładzie budowanego statku pirackiego będzie dostępnych aż 14 punktów zabawy.

Na statku i w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajdą się m.in. punkty zabawy pod roboczymi nazwami: „Mostek kapitański”, „Korytarz pokładowy”, „Grające rury”, „Korbki i paski”, „Wzorki z kolorowych piłek”, „Zdjęcia”, „Stanowisko nawigatora”, „Dzwonki”, „Bandera na maszt”, „Siłownia pokładowa”, „Telefon akustyczny”, „Zakręcona zabawa”, „Wbij kołek” czy „List w butelce”.

Dodatkowe elementy wyposażenia pozwolą nam na aranżowanie zabaw tematycznych i zajęć dla grup przedszkolnych. Dzieci będą miały możliwość wykonywania zadań intelektualnych, twórczych i manualnych – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Głównym celem wystawy jest rozwijanie u dzieci naturalnych zdolności pojawiających się w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, tj.: zdolności manualnych oraz koordynacji ruchowej, umiejętności współpracy z innymi dziećmi, a w szczególności wykorzystywania zdolności interpersonalnych oraz pracy w grupie z podziałem na role, zdolności obserwowania oraz przewidywania możliwych konsekwencji wynikających z działań zarówno indywidualnych, jak i grupowych, zdolności logicznego myślenia oraz rozumienia związków przyczynowo-skutkowych, wyobraźni i kreatywności oraz obszarów percepcji, ich kombinacji typu: oko-ręka, oko-słuch.

Żaglowce na zdjęciach panoramicznych

Przestrzeń statku pirackiego będzie udostępniona wraz z nową wystawą fotograficzną na początku października. – Z końcem września żegnamy się z ekspozycją zdjęć niewidzialnego Torunia, którą można oglądać na naszej antresoli. W jej miejsce pojawi się jedyna tego typu ekspozycja w Polsce, czyli zdjęcia panoram polskich i zagranicznych żaglowców, którą przygotowali Państwo Jadwiga i Marek Czarneccy – mówi Marcin Centkowski. Zmiany nastąpią również w wizualizacji wystawy “Rzeka”. W miejsce obecnych banerów poświęconych tematyce rzecznej i wodnej pojawią się pionowe panoramy polskich żaglowców. – Niewątpliwą atrakcją tej wystawy będzie panorama stereoskopowa o wymiarach 8 na 4 metrów jednego z polskich żaglowców. Przez specjalne okulary będzie można podziwiać zdjęcie w 3D – podkreśla Centkowski.

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie