Zapraszamy na jedyną taką noc do Włocławka

Zapraszamy na jedyną taką noc do Włocławka

logockbrowarb Włocławek      Zespół Pieśni i Tańca Kujawy logo

Włocławek zaprasza na to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie! W tym roku Noc świętojańska to także “Sobótkowe potańcówki na Kujawach”!  Nie może Was zabraknąć!

Noc świętojańska to święto obchodzone w okresie letniego przesilenia, święto jedności, połączenia ognia i wody, Słońca i Księżyca, mężczyzny i kobiety, urodzaju i płodności, miłości i radości, pełne magii i wróżb.

Z tej okazji Centrum Kultury “Browar B.” tradycyjnie zaprasza na widowisko nocy świętojańskiej w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca “Kujawy”, które odbędzie się 23.06 o godzinie 21 w Parku im. H. Sienkiewicza we Włocławku – Ogród na Pompce. Prezentowany obrzęd sobótkowy połączony będzie z występem wokalno-tanecznym, który zwieńczony zostanie puszczeniem uprzednio przygotowanych wianków na rzece.

W tym roku Nocy świętojańskiej odbędzie konkurs kapel. Wystąpią dla Państwa kapela Zespołu Pieśni i Tańca “Wrzos”, Kapela z Szaconkiem oraz kapela ZPiT “Kujawy”.

Już dziś zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

Projekt “Sobótkowe potańcówki na Kujawach” jest wykonywany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca “Kujawy”.

Zadanie zrealizowano przy wsparciu Gminy Miasto Włocławek.

 

Źródło: pl-pl.facebook.com/kujawy

Graf. pl-pl.facebook.com/kujawy

9 czerwca 2022

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

5,948,398