Zajęcia edukacyjne “Przez wieki i kontynenty”

Zajęcia edukacyjne “Przez wieki i kontynenty”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wielkiej akcji promocyjnej Muzeum Okręgowego w Toruniu przygotowanej dla grup zorganizowanych w okresie od 25 lutego do 6 marca 2020 roku.

W Muzeum Historii Torunia – oddziale Muzeum Okręgowego w Toruniu – czeka na Państwa nowocześnie zaaranżowana wystawa „Toruń i jego historia” oraz przestrzenie edukacyjne z interaktywną osią czasu, pokojem wirtualnym i wielkoformatowymi puzzlami. Można tu poznać historię poprzez ciekawe opowieści, historyczne dokumenty, obiekty muzealne, multimedialne quizy, filmy, kinekt i inne aktywizujące zabawy.

W Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą – oddziale Muzeum poświęconemu sztuce i kulturze Dalekiego Wschodu – zapraszamy do skorzystania z zajęć prowadzonych przy unikatowej wystawie „Świat Orientu” oraz warsztatów realizowanych w specjalnie zaaranżowanych wnętrzach edukacyjnych wyposażonych w atrakcyjne pomoce dydaktyczne.

W Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika – oddziale poświęconym postaci podróżnika – Tony’ego Halika; prezentowane tu są najważniejsze fakty z jego życia, przybliżane liczne podróże i przygody oraz prezentowane egzotyczne pamiątki, które przywoził z różnych, często odległych i trudno dostępnych, zakątków ziemi.

Zajęcia prowadzone będą dla uczniów starszych grup przedszkolnych, szkół podstawowych (kl. I-VIII) i ponadpodstawowych w Muzeum Historii Torunia (ul. Łazienna 16), w Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu (Kamienica pod Gwiazdą, Rynek Staromiejski 35), oraz w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika (ul. Franciszkańska 9/11).

Koszt udziału w zajęciach wynosi 2 zł od osoby.

Zapisy na zajęcia przyjmuje Dział Edukacji pod numerem telefonu (56) 66 05 632, (56) 66 05 605 lub (56) 66 05 631.

Dodatkowo wszystkie klasy biorące udział w projekcie uczestniczą w konkursie „Szkoła aktywna w Muzeum” tj. szkoła, której klasy najczęściej będą korzystały akcji „Przez wieki i kontynenty” w nagrodę za aktywność będzie miała ufundowany pakiet 5 zajęć w Muzeum Okręgowym w Toruniu!

25 lutego – 6 marca 2020 r. (uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych (kl. I-VIII) i ponadpodstawowych).

Program zajęć znajduje się na stronie: https://muzeum.torun.pl/aktual…

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,850,672