Za nami 10. edycja konferencji “Edukacja w cyfrowym wymiarze – nowy wymiar edukacji”

Za nami 10. edycja konferencji “Edukacja w cyfrowym wymiarze – nowy wymiar edukacji”

Kujawsko-Pomorskie Centrum Nauczycieli we Włocławku

3 czerwca, po raz dziesiąty, odbyła się organizowana przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku konferencja „Edukacja w cyfrowym wymiarze – nowy wymiar edukacji”.

Honorowym patronatem konferencję objęli: Minister Edukacji i Nauki – Przemysław Czarnek, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) ds. Cyfryzacji – Janusz Cieszyński, Kurator Oświaty w Bydgoszczy – Marek Gralik oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Piotr Całbecki.

Celem tegorocznej konferencji była popularyzacja technologii informacyjno-komunikacyjnych, wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauczaniu, innowacyjnych metod i form pracy z uczniem oraz podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli.

Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili dyrektorzy, nauczyciele wszystkich typów szkół i placówek oświatowych oraz znamienici goście, wśród których znaleźli się, m.in.: Rafał Mateusz – Zastępca Dyrektora Centrum Transformacji Cyfrowej Ministerstwa Edukacji i Nauki, Małgorzata Oborska – Wicekurator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Sławomir Kopyść – Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Domicela Kopaczewska – Zastępca Prezydenta Miasta Włocławek.

Konferencję otworzyła Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli, Grażyna Troszyńska, która wprowadziła przybyłych gości w tematykę konferencji.

W programie uwzględnione zostały dwa segmenty, wykładowy, podczas którego prelegenci mówili o wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi dydaktycznych w procesie nauczania, które otwierają zupełnie nowe możliwości i mogą przyczynić się do zmiany oblicza polskiego sektora edukacji, oraz moduł warsztatowy, który stał się inspiracją do wykorzystania innowacji w aspekcie edukacyjnym. Ponadto na warsztatach zaprezentowano, m.in. sposoby na urozmaicenie zajęć lekcyjnych przy wykorzystaniu urządzenia Knowla, procedury łączenia świata manualnych działań z nauką programowania, a także skuteczne metody wdrażania technologii cyfrowych na lekcjach.

Konferencja była niezwykłą okazją do konsultacji i spotkań z przedstawicielami firm dostarczających najnowsze rozwiązania technologiczne stosowane w edukacji oraz sposobnością do odwiedzenia stoisk wystawienniczych, na których można było obejrzeć pomoce dydaktyczne związane z nowymi technologiami stosowanymi w edukacji.

 

 

7 czerwca 2022 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie