XX Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej

XX Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w BydgoszczyKujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza do udziału w XX Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Tkaniny Unikatowej. Celem Przeglądu jest wspieranie tej unikalnej dziś dziedziny sztuki, danie twórcom możliwości konfrontacji dokonań, publicznej prezentacji prac oraz spopularyzowanie tkactwa zarówno wśród artystów jak i odbiorców. Przegląd jest organizowany co dwa lata (biennale) i ma formę konkursową. W konkursie mogą brać udział tylko twórcy nieprofesjonalni bez ograniczeń wiekowych. Powołane przez organizatorów Jury dokona oceny prac, wybierze zestaw tkanin na wystawę, przyzna nagrody i wyróżnienia.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w przeglądzie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i pobrania karty zgłoszenia (kliknij tutaj). Termin nadsyłania prac lub osobistego ich dostarczenia upływa dnia 9 września 2022 roku.

Wernisaż wystawy, która jest zwieńczeniem Przeglądu odbędzie się w sobotę, 15 października 2022r. o godz. 12.00 w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu przy Wałach generała Sikorskiego 19. Wernisaż połączony będzie z uroczystym wręczeniem nagród i podsumowaniem konkursu. Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymają zaproszenie na wernisaż oraz katalog. Wystawa potrwa do 23 grudnia 2022 roku.

Dodatkowych informacji udzielają: Katarzyna Wolska, Karolina Triebwasser-Drzycimska, Malwina Gozdowska Galeria SLiN KPCK, tel. 52 58515 06, kom. 517 799994, e- mail: galeria@kpck.pl

 

Fot. KPCK w Bydgoszczy

29 czerwca 2022 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,746,253