“Wyburzają” pod Centrum Innowacyjnej Edukacji

Wyburzają pod Centrum Innowacyjnej Edukacji

“Wyburzają” pod Centrum Innowacyjnej Edukacji

25 września na antenie TVN Turbo w programie “Wyburzacze” będzie można zobaczyć, jak wyglądały prace związane z budową Centrum Innowacyjnej Edukacji. Na początku grudnia br. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy udostępni w nim wystawę dla nastolatków “Ścieżki dorastania”. 

“W Toruniu rozpocznie się generalny remont budynku mającego stać się częścią pobliskiego Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Podczas skuwania dachu fachowcy zauważą, że do tak grubej warstwy pokrycia potrzebny będzie dodatkowy sprzęt w postaci młotów elektrycznych i agregatu, który niespodziewanie odmówi posłuszeństwa” – zapowiadają producenci programu.

Emisję odcinka z modernizacją zabudowań administracyjno-mieszkalnych dawnych młynów w Toruniu zaplanowano 25 września o godz. 22.15 na antenie TVN Turbo. Zapowiedź programu można zobaczyć TUTAJ.

Centrum Innowacyjnej Edukacji powstaje w ramach projektu Centra Innowacyjnej Edukacji (tzw. „Minikoperniki”) podprojekt „Adaptacja budynków zlokalizowanych przy ul. W. Łokietka w Toruniu na potrzeby Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, instytucji kultury prowadzącej innowacyjną edukację w regionie kujawsko-pomorskim”, realizowanego przez Gminę miasta Toruń. Głównym celem projektu jest wzrost uczestnictwa w kulturze i kompetencji kulturowych społeczeństwa poprzez udostępnienie nowej infrastruktury kultury i oferty kulturalnej oraz poprawa atrakcyjności kulturalno-edukacyjnej miasta, regionu i kraju. Przedsięwzięcie zakłada przeprowadzenie gruntownego remontu dwóch obiektów, które w przeszłości pełniły funkcję administracyjno-mieszkalną. Po zakończeniu robót budowlanych wprowadzi się do nich Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, który wyposaży przestrzenie na potrzeby działalności kulturalnej. Wykonawcą prac budowlanych było Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych EKOPARK S.A. z Warszawy.

Projekt jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Koszt całkowity projektu to 17 984 544,01 zł, maksymalna kwota wydatków kwalifikowalnych: 14 607 433,24 zł, kwota dofinansowania: 12 416 318,23 zł.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,836,086