Wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i upowszechnianie edukacji włączającej – konferencja

Wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i upowszechnianie edukacji włączającej – konferencja

Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy organizuje konferencję dotyczącą wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i upowszechniania edukacji włączającej.

Konferencja „Wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i upowszechnianie edukacji włączającej” odbędzie się 7 grudnia 2017 r. w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (ul. Karola Szymanowskiego 3, 85-074 Bydgoszcz) w godzinach od 10.00 do 14.30.

Rejestracja uczestników (dyrektorów i nauczycieli odpowiedzialnych za organizację kształcenia specjalnego / pomocy psychologiczno–pedagogicznej) będzie przeprowadzona do 4 grudnia br. (liczy się kolejność zgłoszeń, ograniczona liczba miejsc: 100). Osoby chętne do wzięcia udziału w konferencji proszone są o wysłanie zgłoszenia na adres mailowy: mlaskowska@bydgoszcz.uw.gov.pl zgodnie z załączoną tabelą.

Program konferencji:

9.30 – 10.00 – Rejestracja uczestników

10.00 – 11.30 – Istota edukacji włączającej w podnoszeniu jakości edukacji wszystkich uczniów – dr hab. Dorota Podgórska-Jachnik, Karolina Gniazdowska (Zakład Pedagogiki Specjalnej i Logopedii UKW w Bydgoszczy)

11.30 – 12.00 – Przerwa

12.00 – 13.00 – Zmiany w przepisach prawa dotyczące organizacji kształcenia i wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – dr Beata Wasilewska, Małgorzata Gontarek, Danuta Lauks, (Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy)

13.00 – 14.00 – Prezentacja dobrych praktyk z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, z przedstawieniem aktywnej formy realizacji działań szkoły z udziałem uczniów: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Pocierzynie, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie. 

14.00 – 14.30 – Dyskusja

 

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646330