WOŚP zagra w regionie

WOŚP zagra w regionie

Pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste” odbędzie się w niedzielę (13 stycznia) już 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbierane są na zakup urządzeń medycznych dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W organizację imprez WOŚP tradycyjnie włącza się Urząd Marszałkowski, wspierając finansowo główne imprezy w Toruniu i Bydgoszczy oraz przekazując na licytację gadżety. Wśród tegorocznych znalazły się prawdziwa gratka dla pasjonatów pszczelarstwa i amatorów miodu oraz zaproszenia do udziału w Marszałkowskim Balu Dobroczynnym, dzięki czemu można podwójnie nieść pomoc potrzebującym. Przez sześć godzin przed Urzędem Marszałkowskim będzie można także honorowo oddawać krew.

Imprezy, koncerty i licytacje w ramach 27. finału WOŚP odbędą się w wielu miejscowościach regionu. W Bydgoszczy główne wydarzenia zaplanowano w Miejskim Centrum Kultury (szczegóły wosp.bydgoszcz.com). W Toruniu imprezy odbędą się na Starówce (więcej informacji na facebook.com/wosp.torun).

Na placu przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego stanie krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, w którym będzie można oddać krew w godzinach od 10 do 16.

W piątek (11 stycznia) do akcji włączą się także pracownicy Urzędu Marszałkowskiego. Kwestę w budynkach urzędu przeprowadzą uczniowie z orkiestrowego sztabu w Szkole Podstawowej nr 1 w Toruniu.

Marszałek Piotr Całbecki jak co roku przekazał sztabom WOŚP w regionie gadżety na licytacje. Jednym z nich jest atrakcyjny pakiet dla fanów pszczelarstwa i amatorów miodu, który będzie można licytować podczas finału WOŚP w Toruniu na scenie głównej. Pakiet składa się z sześciokilogramowego słoju miodu pozyskiwanego z marszałkowskiej pasieki zlokalizowanej na dachu Urzędu Marszałkowskiego, zaproszenia na wspólne miodobranie z marszałkiem oraz dla chętnych możliwość odbycia kursu pszczelarskiego pod okiem doświadczonych pszczelarzy, którzy opowiedzą o tajnikach zawodu oraz wytłumaczą, jak założyć własną pasiekę. Cena wywoławcza pakietu to 400 złotych.

Na licytację, do Bydgoszczy i Torunia, trafiły także dwa podwójne zaproszenia na Marszałkowski Bal Dobroczynny, który odbędzie się 2 lutego w Centrum Kulturalno-Kongresowym „Jordanki” w Toruniu. Licytujący będą mogli wspomóc nie tylko akcję WOŚP, ale tez poprzez uczestnictwo w balu, wesprzeć podopiecznych zakładu Opiekuńczo-Leczniczego sióstr serafitek z Torunia oraz prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo Domu Pomocy Społecznej w Świeciu. Zaproszenia będzie można licytować podczas finału WOŚP w Toruniu oraz podczas licytacji internetowej bydgoskiego sztabu. Cena wywoławcza zaproszenia to 800 złotych.

Wśród gadżetów, które trafiły na licytację w Bydgoszczy znalazł się także zbór trzech wyjątkowych albumów promujących województwo kujawsko-pomorskie. Komplet publikacji można będzie licytować na stronie internetowej bydgoskiego sztabu.

W ubiegłym roku sprzęt zakupiony dzięki środkom zebranym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy trafił do trzech szpitali prowadzonych przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Wartość przekazanego wsparcia to około 10 milionów złotych.

W latach 1993-2017 na wyposażenie Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy trafiły między innymi:

  • 84 pompy insulinowe,
  • 13 kardiomonitorów,
  • 11 urządzeń do badania słuchu,
  • 5 ultrasonografów.

Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu otrzymał między innymi:

  • 5 aparatów USG,
  • 7 kardiomonitorów,
  • kilkadziesiąt łóżek elektrycznych i materacy przeciwodleżynowych.

Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku w ostatnim roku trafił:

  • ultrasonograf,
  • kardiomonitor,
  • aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Andrzej Goiński, Przedmioty wystawione na tegoroczną licytację WOŚP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646366