Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej

Gala wręczenia nagród z okazji Dnia Edukacji Narodowej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej

erb Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Pani Dorota Tyburska jest nauczycielką z blisko trzydziestoletnim stażem. Na co dzień uczy języka angielskiego w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu. W uznaniu zawodowych dokonań, w Dniu Edukacji Narodowej (14 października), została uhonorowana tytułem Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji – najlepszego z najlepszych w tej profesji. Gala wręczenia nagród i wyróżnień, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej oraz członków zarządu województwa Anety Jędrzejewskiej i Sławomira Kopyścia, odbyła się w toruńskim Pałacu Dąmbskich.

Zdjęcia do pobrania

– Pragnę życzyć państwu niesłabnącej pasji i determinacji, by szkoła była nie tylko miejscem pracy, ale również przestrzenią dla rozwoju własnego i rozwoju osobistego kolejnego pokolenia, oraz satysfakcji z codziennej – niełatwej, bo często wymagającej wielu poświęceń – pracy. Wierzę, że państwa zaangażowanie i wysiłek wkładany w pracę z młodymi mieszkańcami naszego regionu sprawią, że wyrosną oni na wspaniałych obywateli – mówił marszałek Piotr Całbecki.

– Wszyscy zasługujecie na to, aby wasza praca była doceniana i godnie opłacana. Jesteście ludźmi ambitnymi, realizującymi swoje pasje, potraficie pociągnąć za sobą młode pokolenia i – cytując Olgę Tokarczuk – jesteście dla społeczeństw trampoliną do lepszego jutra – podkreśliła w swoim wystąpieniu przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

W uroczystości wzięli udział także parlamentarzyści i przedstawiciele samorządów lokalnych.

W ogłoszonym latem konkursie Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji kandydatury zgłaszały organy prowadzące szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe, dyrektorzy tych instytucji, związki zawodowe oraz organizacje pozarządowe. Powołana przez marszałka województwa kapituła konkursowa wskazała osiemnaście najlepszych z nich. Przywilej wyboru z tego grona Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji zachował dla siebie gospodarz regionu. Siedemnaścioro pozostałych pedagogów odebrało równorzędne wyróżnienia.

 Lista laureatów konkursu Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji

Tradycyjnie z okazji Dnia Edukacji Narodowej zarząd województwa nagradza nauczycieli zatrudnionych w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Lista laureatów nagród zarządu województwa

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Gala wręczenia nagród z okazji Dnia Edukacji Narodowej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

14 października 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,053,451