Włocławskie szkoły w rankingu Perspektywy 2022

Włocławskie szkoły w rankingu Perspektywy 2022

Po raz dwudziesty czwarty Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” ogłosiła Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022.

Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking „Perspektyw” stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Informacje mogą czerpać z pięciu rankingów, w tym dwóch głównych: Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2022 i Rankingu Techników 2022 oraz trzech ogólnopolskich rankingów dodatkowych: Rankingu Maturalnego Liceów Ogólnokształcących 2022, Rankingu Maturalnego Techników 2022 oraz Rankingu Szkół Olimpijskich 2022.

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 1256 liceów ogólnokształcących i 1165 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2021 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Z wielką przyjemnością informujemy, że w najnowszej edycji 2022 prestiżowego rankingu publikowanego przez Perspektywy, Liceum im. Marii Konopnickiej po raz kolejny uzyskało status Srebrnej Szkoły, plasując się na 16 miejscu wśród najlepszych placówek w województwie kujawsko-pomorskim.

Liceum Ziemi Kujawskiej utrzymało pozycję najlepszego liceum we Włocławku i siódmego w województwie kujawsko – pomorskim. Jako jedyne liceum z Włocławka sklasyfikowane zostało w rankingu olimpijskim (110 miejsce w Polsce) oraz maturalnym (228 miejsce w Polsce). W rankingu ogólnym szkoła uplasowała się na 214 miejscu uzyskując status Srebrnej Szkoły.

Tytuł brązowej szkoły otrzymało natomiast liceum w ZSK im. ks. Jana Długosza.

W rankingu wojewódzkim znalazło się również II LO im. Mikołaja Kopernika. Szkoła zajęła 48 miejsce w regionie. W rankingu krajowym nie została sklasyfikowana.

W rankingu techników Włocławek ma natomiast złotą szkołę. Po raz kolejny tytuł zdobyło Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych. Szkoła zajęła 89. miejsce w Polsce (w 2021 była 75.). “Elektryk jest też piątym technikum w województwie.

Zespół Szkół Elektrycznych to jedyne technikum w rankingu krajowym. W zestawieniu wojewódzkim Włocławek reprezentują jednak również trzy inne placówki. Są to Zespół Szkół Technicznych (35. miejsce), “Ekonomik” (46. miejsce) oraz “Budowlanka” (64. miejsce).

Wszystkie rankingi, obejmujące łącznie ponad 1500 najlepszych liceów i techników w Polsce, opublikowane zostały na portalu edukacyjnym: www.licea.perspektywy.pl, www.technika.perspektywy.pl

 

Źródło: licea.perspektywy.pl, test.lzk.pl, lmkwloclawek.pl

Graf. licea.perspektywy.pl

18 stycznia 2022 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

5,856,273