Wernisaż wystawy malarstwa Waldemara Borowskiego pt. „Continuum”

Wernisaż wystawy malarstwa Waldemara Borowskiego pt. „Continuum”

Galeria Sztuki „Suszarnia” zaprasza 17 maja o godz. 18.00 na wernisaż niezwykłej wystawy malarstwa Waldemara Borowskiego pt. „Continuum”.

Waldemar Borowski ukończył w 2006 Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiował grafikę u Rafała Strenta, malarstwo u Adama Styki i rysunek u Henryka Gostyńskiego.

Akrylowe prace artysty obejmują sny, realizm magiczny, świętą geometrię i ezoterykę. Otrzymał III Nagrodę w Konkusie „Ilustracja – Młode Pokolenie Twórców” (2016), Nagrodę Włoskiej Telewizji „ARTE 24″ (2011) oraz Certyfikat Nowych Wzorców Sztuki (2014).

Współpracuje ze Stowarzyszeniem Wiosna, Festiwalem Wibracje, Konwentem Wiedzy Alternatywnej, Fundacją Promocji Rdzennych Kultur „Orzeł Kondor Koliber” oraz wydawnictwami: „Okultura” „Nieznany Świat’, „Unquiet Records”

Prace Waldemara Borowskiego znalazły się na okładkach wielu książek i płyt. Jest on autorem książki „Święty Grzybóg” i ilustratorem bajki „Smoczydło”.

Continuum to ciągły, uporządkowany zbiór nieskończonej liczby elementów przechodzących płynnie jeden w drugi. Taka jest prezentowana na wystawie twórczość. Prace malarskie następujące po sobie łączy nie tylko technika, ale i synkretyzm – mitologia, filozofia, symbole z wielu kultur, miejsc i czasów przenikają się tworząc nowoczesną syntezę pełną paradoksów i humoru. Równie istotne są tytuły, które podobnie jak obrazy można wielorako interpretować na różnych poziomach.

Na wernisaż wstęp wolny.

Zwiedzanie – po otwarciu wystawy; bilety w cenie 2 zł w kasie CK „Browar B.”

Ekspozycja czynna będzie do 24 czerwca 2018 r.

Informacja za: http://ckbrowarb.pl/wernisaz-wystawy-malarstwa-waldemara-borowskiego-pt-continuum/

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie