Weekendowe laboratorium artystyczne (14-15 marca 2020 r.)

Weekendowe laboratorium artystyczne

Weekendowe laboratorium artystyczne (14-15 marca 2020 r.)

6 marca upływa termin zgłoszeń na warsztaty teatralne, które odbędą się 14-15 marca w WOAK-u.

Adresaci:
Młodzież od 16 roku życia i dorośli; kadry kultury, instruktorzy i edukatorzy, nauczyciele, pedagodzy, wychowawcy świetlic środowiskowych, pracownicy socjalni, wszystkie osoby zainteresowane teatrem plastycznym oraz kreatywnymi metodami warsztatowymi.

Cel:
Poznanie inspirujących metod pracy przydatnych na lekcji lub w pierwszej fazie budowania spektaklu. Zdobycie praktycznych umiejętności tworzenia kreatywnej, niebanalnej, a zarazem prostej scenografii oraz kostiumów z szarego papieru. Poznanie nowych możliwości scenograficznych.

Program:
Weekendowe laboratorium artystyczne to dwa dni twórczej pracy połączonej z kreatywną zabawą. Zajęcia mają formę praktycznych warsztatów podpowiadających, jak możesz wykorzystać sztukę do pracy z grupą.
Pierwszego dnia podczas warsztatów instalacji artystycznych dowiesz się, jak można budować przestrzenne prace-instalacje z zaskakujących materiałów tak, aby jednocześnie była to praca dotycząca określonego tematu lub taka, z której można stworzyć scenariusz etiudy teatralnej. Instalację możesz wykorzystać jako przyczynek/inspirację do dalszych działań.
Drugi dzień poświęcony będzie warsztatom projektowania kostiumów z papieru metodą teatralną Leszka Mądzika. Wykorzystując szary papier, stworzysz kostium oraz scenografię teatralną. Na zakończenie, razem z grupą, stworzysz improwizacją teatralną w kostiumach i scenografii przygotowanych podczas zajęć.

Prowadzący:
Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru i animatorka kultury, specjalistka ds. teatru w WOAK-u. Ukończyła historię na UMK, pedagogikę teatru przy IT im. Z. Raszewskiego oraz IKP UW, a także Podyplomowe Studia Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w AST im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu oraz Policealne Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Jako aktorka i reżyserka związana była z Teatrem Wróbli oraz teatrem Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczka wielu szkoleń i projektów edukacyjno-artystycznych. Autorka wielu przedsięwzięć kulturalnych. Od lat prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych w każdym wieku.

Harmonogram:
sobota 14 marca 2020 r. w godz. 10.00-17.00 (z przerwą)
niedziela 15 marca 2020 r. w godz. 9.00-16.00 (z przerwą)

Warsztaty obejmują 16 godz. dydaktycznych.

KIEDY 14-15 marca 2020 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 6 marca 2020 r.
MIEJSCE WOAK Toruń, ul. Szpitalna 8
CENA 70 zł

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA
Agnieszka Zakrzewska
e-mail: agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

Fot. archiwum WOAK

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,139,276