Weekend ze Świętem Województwa

Weekend ze Świętem Województwa

Nocny pokaz balonów, otwarte koncerty z udziałem gwiazd oraz wypełnione atrakcjami festyny rodzinne zainaugurują w piątek, sobotę i niedzielę (1-3 czerwca) obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zapraszamy do wspólnej zabawy w Toruniu i Bydgoszczy!

Pokaz balonów

Święto rozpocznie piątkowy (1 czerwca) nocny pokaz balonowy na placu za Urzędem Marszałkowskim w Toruniu, połączony „fire show”. Wydarzenie zainauguruje III Regionalną Fiestę Balonową o Puchar Marszałka Województwa. Zmagania 20 balonowych ekip będzie można podziwiać na toruńskim niebie w godzinach porannych i wieczornych od 1 do 3 czerwca. Wstęp wolny. Początek o godzinie 21.30.

Koncerty

Jedną z głównych atrakcji Święta Województwa będzie sobotni (2 czerwca) plenerowy koncert „Pod Wspólnym Niebem” z udziałem gwiazd, na placu za Urzędem Marszałkowskim w Toruniu (pomiędzy CKK Jordanki a Centrum Sztuki Współczesnej). Piosenki, których motywem przewodnim będzie niebo, gwiazdy i kosmos zaśpiewają między innymi Justyna Steczkowska, Stanisław Soyka, Sławek Uniatowski, Natasza Urbańska, Otsochodzi, Małpa, Ras, Skubas i Mariusz Lubomski. Wstęp wolny. Początek o godzinie 21.

W niedzielę (3 czerwca) zapraszamy na Wyspę Młyńską do Bydgoszczy na koncert „Wyspa kina”. Wojciech Waglewski, Daria Zawiałow, Janusz Radek, Sonia Bohosiewicz, Buslav, Justyna Święs i Joanna Czajkowska-Zoń zaprezentują w akompaniamencie Capelli Bydgostiensis utwory z filmów związanych z naszym województwem. Usłyszymy m.in. piosenki z produkcji, które powstały na terenie Kujaw i Pomorza, a także tych, w których aktorzy pochodzący z regionu zagrali główne role. Wstęp wolny. Początek o godzinie 20.30.

Festyny

Obchodom Święta Województwa towarzyszą także imprezy z okazji Dnia Dziecka. W sobotę (2 czerwca) w parku na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu odbędzie się festyn Michayland, organizowany przez Stowarzyszenie Oratorium im. Bł. Ks. Bronisława Markiewicza.

Zapraszamy także na kolejną edycję festynu rodzinnego „Bajkowa Bydgoszcz”, która odbędzie się w niedzielę (3 czerwca) na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej. W programie wydarzenia, organizowanego wspólnie z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy oraz fundacją „Rozwój UTP” znalazły się między innymi tradycyjna parada uczestników w bajkowych strojach, liczne zabawy, konkursy, emisje bajek, warsztaty naukowe oraz występy artystyczne.

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
29 maja 2018 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6662758