Weekend z kulturą

Weekend z kulturą

Festiwal Harmonica Bridge, wernisaż wystawy w toruńskim CSW, bajka improwizowana w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury i koncert poświęcony Janowi Pawłowi II to nasze propozycje na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą.

Harmonica Bridge, największy polski festiwal poświęcony harmonijce ustnej odbędzie się w weekend (17-19 sierpnia) w Toruniu. Festiwalowe koncerty zaplanowano przy pomniku Kopernika, w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego i w Dworze Artusa. Wystąpią twórcy muzyki bluesowej, jazzowej, soulowej i rockowej z Polski, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Niemiec. Dodatkowo zaplanowano warsztaty i konkurs harmonijkowy. Więcej informacji na stronie organizatora, toruńskiego Domu Muz.

W piątek (17 sierpnia) Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu zaprasza na wernisaż wystawy „Wiatr czasu”, będącej retrospektywą prac współczesnego litewskiego artysty Eimutisa Markūnasa. Zobaczymy wybór instalacji, malarstwa grafitowego, rysunków i wideo. Artysta w swojej twórczości porusza temat życia i egzystencji poprzez wykorzystanie motywu ciała lub jakiejś jego części. Więcej na stronie CSW.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza w sobotę (18 sierpnia) do swojej siedziby na placu Kościeleckich dzieci wraz z rodzicami na bajkę improwizowaną „W magicznej krainie”, w realizacji grupy trzy Słowa i przyjaciele. W przedstawieniu mali widzowie zadecydują jakie będą losy bohaterów i kogo spotkają na swojej drodze. Może to być księżniczka, zające, smok lub wielka marchewka. Aktorzy podążać będą za sugestiami widzów i z nimi współtworzyć magiczną opowieść. Więcej na stronie KPCK, instytucji kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, w niedzielę (19 sierpnia) w Kościele WNMP w Toruniu odbędzie się koncert „W Hołdzie Polskiemu Papieżowi”, w programie którego znajdą się ulubione utwory Ojca Świętego, które przez wiele lat wykonywali dla niego najsłynniejsi światowi artyści. Wystąpią: Anna Lasota – sopran, Jakub Oczkowski  – tenor, Piotr Żukowski  – fortepian Koncert jest częścią 22. Międzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura. Więcej na stronie wydarzenia.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Andrzej Goiński, W weekend odbędzie się festiwal Harmonica Bridge

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6640921