Weekend z kulturą

Weekend z kulturą

Weekend z kulturą

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy przede wszystkim wydarzenia Święta Województwa. Poza tym zapraszamy na spektakle Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego i Opery Nova, przegląd folkloru dziecięcego w Teatrze Muzycznym i koncert w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu.

Teatr Muzyczny wraca w czerwcu do swoich sprawdzonych produkcji. „Akompaniator” z Edytą Olszówką i Piotrem Polkiem po długiej przerwie związanej z graniem tego spektaklu w całej Polsce, znów pojawi się w Toruniu. W niedzielę (9 czerwca) w Klubie Od Nowa zobaczymy historię divy operowej i szaleńczo zakochanego w niej akompaniatora-pianisty. Opowieść o miłosnej obsesji wraz z rozwojem akcji przeobraża się z początkowej lekkiej opowiastki obyczajowej w thriller psychologiczny. Więcej na stronie teatru.

W weekend najnowsza premiera Opery Nova, czyli „Straszny dwór” Moniuszki, który zainaugurował tegoroczny Festiwal Operowy. Realizacja jednej z polskich oper narodowych zbiega się z trwającym w naszym kraju Rokiem Stanisława Moniuszki. Więcej na stronie opery.

Organizowany przez Muzeum Etnograficzne w Toruniu, XXXVIII Dziecięcy Przegląd Folkloru Wiejskiego „Kółko graniaste” odbędzie się w sobotę i niedzielę (8 i 9 czerwca) w siedzibie muzeum. Jak co roku uczestnicy muzealnej imprezy – wychowankowie toruńskich przedszkoli miejskich i niepublicznych – zaprezentują zabawy, tańce i piosenki ludowe. Więcej na stronie muzeum.

W niedzielę (9 czerwca) Towarzystwo Bachowskie zaprasza do wysłuchania dzieł swojego patrona w wykonaniu tria, prowadzonego przez wybitnego znawcę i wykonawcę dawnej muzyki protestanckiej, Marka Pilcha. W programie Sonata na skrzypce i klawesyn, Sinfonia trzygłosowa na klawesyn solo, Sonata na skrzypce i klawesyn, Sinfonie trzygłosowe na klawesyn solo, Sonata triowa na dwoje skrzypiec i Basso Continuo. Więcej tutaj.

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny, Opera Nova i Muzeum Etnograficzne w Toruniu są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Teatr Muzyczny zaprasza na spektakl „Akompaniator” z Edytą Olszówką i Piotrem Polkiem

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,851,168