Webinaria dla młodzieży z cyklu „Gadanie o internecie”

Webinaria dla młodzieży z cyklu „Gadanie o internecie”

Państwowy Instytut Badawczy NASK zaprasza na dwa ostatnie webinary z cyklu  „Gadanie o internecie”, skierowanego przede wszystkim młodzieży 13-17 lat. Dla młodych ludzi świat online jest tak samo ważny, tak samo „realny” jak ten offline. Dlatego najważniejsze jest to, aby czuli się oni w tym świecie bezpiecznie, ale też, aby umieli w równym stopniu korzystać z tego, co oferuje sieć, jak i codzienność poza nią. Cykl pięciu inspirujących webinarów poruszających ważne tematy z tego obszaru startuje już 22 listopada 2022 r. Serdecznie zapraszamy do udziału.

6 grudnia 2022 r. (wtorek) 12:50-13:50

Gadanie o mrocznych aspektach internetu

W spotkaniu weźmie udział ekspert Kamil Kuć, specjalista w Zespole Budowania Świadomości Cyberbezpieczeństwa, NASK oraz przedstawiciel Cyfrowej Przyszłości Ucznia – Filip Szamborski

8 grudnia (czwartek) 12:50-13:50

Gadanie o uczeniu się – efektywne pochłanianie wiedzy w dobie technologii cyfrowych

W spotkaniu weźmie udział ekspertka Marta Florkiewicz-Borkowska znana jako Pani FloBo, nauczycielka, edukatorka w zakresie nowoczesnych rozwiązań w edukacji, a także dyplomowana artterapeutka oraz przedstawiciele Cyfrowej Przyszłości Ucznia – Marta Remża oraz Filip Piotrowski.

Webinary będą transmitowane na profilu Polskiego Centrum Programu Safer Internet: https://www.facebook.com/bezpiecznyinternet – każde jako osobne wydarzenie.

 

NASK współtworzy Polskie Centrum Programu Safer Internet, w ramach którego prowadzimy konferencje, szkolenia, działania edukacyjne mające na celu podnoszenie kompetencji cyfrowych zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Chcemy, aby w ślad za rosnącymi kompetencjami cyfrowymi, rosło też bezpieczeństwo w sieci, zwłaszcza jej najmłodszych użytkowników.

Celem webinarów jest zaprezentowanie i omówienie problemów ważnych dla młodzieży, pokazanie ich jako kwestii wymagających dialogu i dyskusji między młodzieżą oraz dorosłymi.” – mówi Anna Rywczyńska Kierownik Zespołu Edukacji Cyfrowej w NASK.

Rok 2022 jest Europejskim Rokiem Młodzieży, a webinary są częścią realizowanego projektu Komisji Europejskiej Safer Internet. Ich tematyka powstała przy ścisłym udziale młodych ludzi, tak aby jak najlepiej odpowiedzieć na ich potrzeby w kontekście wyzwań internetowych. Cyfrowa Przyszłość Ucznia – Młodzieżowy Panel Doradczy, działający przy Polskim Centrum Programu Safer Internet koordynowanym przez NASK, zapewnił zarówno tematy tych webinarów, jak również występujących w nich reprezentantów młodzieży. Poza reprezentantami młodzieży, w każdym webinarze udział weźmie ekspert w omawianej dziedzinie. Wszystkie spotkania prowadzić będzie Kasia Rodek z Radia Kampus, które jest partnerem tego cyklu.

Źródło: NASK

6 grudnia 2022 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,050,240