Warsztaty świąteczne w Urzędzie Marszałkowskim

Warsztaty świąteczne w Urzędzie Marszałkowskim

To już w najbliższą niedzielę (16 grudnia) – zapraszamy na przedświąteczne spotkanie dla mieszkańców z licznymi atrakcjami, między innymi wypiekaniem pierników i koncertem kolęd, na placu przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. Punktem kulminacyjnym będzie zapalenie tysiąca światełek na najwyższej w województwie choince.

Zbliża się najpiękniejszy, najbardziej rodzinny okres w roku – święta Bożego Narodzenia. W czasie oczekiwania zapraszam mieszkańców i gości regionu na świąteczne spotkanie na placu przed Urzędem Marszałkowskim. Wspólnie będziemy wypiekać pierniki i zaśpiewamy kolędy. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Na tegoroczne świętowanie zapraszamy między godzinami 12.00 a 16.00. Spotkanie zainauguruje przemarsz Powiatowej i Miejskiej Orkiestry Dętej z Chełmży z Rynku Staromiejskiego na plac przed Urzędem Marszałkowskim, który zamieni się w bożonarodzeniową wioskę, przepełnioną zapachem świeżo wypiekanych pierników, przygotowywanych według tradycyjnej receptury. Poza pysznymi ciastkami, w których pieczeniu weźmie udział marszałek Piotr Całbecki, i gorącą czekoladą na uczestników czekać będzie Mikołaj, gotowy do wysłuchania ich życzeń. Do wspólnego kolędowania zaproszą Sara Pach, Slavic Voices oraz uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacja z Torunia.

Podczas warsztatów będzie można przygotować ozdoby na świąteczne drzewko (zajęcia z animatorami z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka) lub odświętny stroik. Spektakl „Grudniowa opowieść” w wykonaniu Grupy T zabierze najmłodszych do zaczarowanego lasu, gdzie trójka przyjaciół wyrusza na poszukiwanie skradzionej choinki. Z kolei opowieść mulitmedialna „Skąd się biorą gwiazdy na choince” przybliży zagadnienia z astronomii. Nie zabraknie konkursów z nagrodami, a mile spędzany czas będzie można uwiecznić dzięki fotobudkom. Na zakończenie, o godzinie 16.00 tysiącem świateł rozbłyśnie ustawiona na placu przed urzędem, najwyższa w województwie, choinka.

Plakat oraz harmonogram wydarzeń

Zapraszamy także do zapoznania się z zakładką świąteczną “Nasze święta“.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl, Ubiegłoroczne świąteczne warsztaty u marszałka

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie