Warsztaty pieczenia pierników z Kocią Szajką

Agata Romaniuk , sesja dla Wydawnictwa Agora . Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Warsztaty pieczenia pierników z Kocią Szajką

Detektywi, którym niestraszna żadna kryminalna zagadka, pojawią się 6 listopada w Muzeum Toruńskiego Piernika! Zapraszamy o godz. 16.00 na warsztaty pieczenia korzennych specjałów razem z Agatą Romaniuk – autorką popularnej serii „Kocia Szajka”. Akcja najnowszej powieści pisarki rozgrywa się w Toruniu, a zadaniem kocich detektywów jest ocalenie najlepszych pierników na świecie…

Pierwsze cztery książki z serii „Kocia Szajka” zabierają nas do Cieszyna, tętniącego życiem i pełnego niespodzianek miasta leżącego na pograniczu polsko-czeskim. Miejscowe koty, o mocnym charakterze i dużej fantazji, pomagają policji w rozwiązywaniu najtrudniejszych zagadek. Z czasem, w poszukiwaniu kolejnych detektywistycznych wyzwań, Kocia Szajka rusza do innych ciekawych miast na mapie Polski. Ich pierwszym przystankiem jest Toruń, a zagadką do rozwiązania odnalezienie fałszerzy pierników.

Warsztaty w Muzeum Toruńskiego Piernika będą okazją, by poznać kulisy poszukiwań grasującej w Toruniu, zuchwałej bandy fałszerzy pierników. Autorka Agata Romaniuk ujawni nieznane fakty z życia kocich bohaterów oraz weźmie udział w zajęciach tworzenia toruńskich pierników.

Agata Romaniuk – pisarka, reporterka, socjolożka. Miłośniczka kotów rozkochana w przygodach i małych miastach. Jako Pani Wieczorynka opowiada na Facebooku improwizowane bajki na życzenie dzieci. Autorka serii powieści detektywistycznych „Kocia Szajka”, absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu i założycielka Grupy Reporterskiej Głośniej.

Wstęp na wydarzenie z bezpłatnymi wejściówkami dostępnymi w kasach Muzeum Okręgowego w Toruniu oraz na stronie: muzeum.torun.pl.

Kocia Szajka i fałszerze pierników, Fot. Natalia Przytarska

Kocia Szajka i fałszerze pierników, Fot. Natalia Przytarska


Warsztaty pieczenia pierników z Agatą Romaniuk i Kocią Szajką
Muzeum Toruńskiego Piernika
Warsztaty: 6 listopada 2022 r., godz. 16.00–18.00
Wstęp z bezpłatnymi wejściówkami

Zdjęcie gł.: Agata Romaniuk , sesja dla Wydawnictwa Agora . Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

26 października 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,035,894