W pierwszym rzędzie: „Znaki” – opowieść o Iwonie Cichosz

Kadr z filmu Znaki, reż. W. Klimala; zdj. S. Kaźmierczak

W pierwszym rzędzie: „Znaki” – opowieść o Iwonie Cichosz

W cyklu filmowych spotkań “W pierwszym rzędzie” zapraszamy na nagrodzoną w Hollywood opowieść o polskiej miss świata niesłyszących, Iwonie Cichosz, znanej z “Tańca z gwiazdami” oraz serialu “Leśniczówka”. Projekcji towarzyszyć będzie spotkanie z tłumaczem migowym, który przybliży trudności życia niesłyszących.

Comiesięczne spotkania filmoznawcze z cyklu W pierwszym rzędzie są propozycją dla osób realizujących własne projekty filmowe, tych, które pierwsze takie próby mają jeszcze przed sobą i oczywiście dla wszystkich miłośników sztuki filmowej. Organizatorzy pragną zachęcić do doskonalenia swoich umiejętności oraz realizowania własnych form filmowych.

W listopadzie zapraszamy na seans niezwykłego dokumentu, współczesnej baśni o Kopciuszku, docenionej w Hollywood – historii niesłyszącej Iwony Cichosz. Życie z pozoru zwykłej dziewczyny wywraca się do góry nogami, gdy na jej głowie ląduje korona miss świata. Blask fleszy, liczne obowiązki miss, podróże, udział w talent show, walka o prawa niesłyszących – a w tym wszystkim niespodziewanie rodzi się miłość. Z miesiąca na miesiąc medialna karuzela kręci się coraz szybciej. Iwona odlicza każdy dzień do przekazania korony kolejnej miss. Jaką cenę przyjdzie zapłacić bohaterce za życie w bajce? Znaki to sensualna opowieść o utalentowanej, głuchej dziewczynie w świecie słyszących, w której każdy gest wart jest więcej niż tysiące wypowiedzianych słów.

Wojciech Klimala – reżyser, scenarzysta. Absolwent Akademii Filmowej Miroslava Ondříčka w Pisku, a także kursu Dok Pro w Wajda School. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska 2017. Wielokrotny laureat międzynarodowych nagród filmowych.

Iwona Cichosz – miss świata głuchoniemych, dyplomowana tłumaczka języka migowego, aktorka.

Projekcji towarzyszyć będzie spotkanie z tłumaczem migowym, który przybliży trudności życia niesłyszących.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

KIEDY 27 listopada 2019 r., godz. 18.00
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8 (parter)
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA karolina.fordonska@woak.torun.pl

tel. 56 652 27 55

Fot. Kadr z filmu “Znaki”, reż. W. Klimala; zdj. S. Kaźmierczak

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,835,943