W KPCEN-ie i razem z KPCEN. Blisko nauczyciela i ucznia

W KPCEN-ie i razem z KPCEN. Blisko nauczyciela i ucznia

logo KPCEN Toruń i województwa kujawsko-pomorskiego

Jesteśmy blisko nauczycieli i uczniów angażując się w różne działania, nie tylko o charakterze szkoleniowym. Towarzyszymy nauczycielom podczas ich pracy, inspirujemy, służymy wiedzą i doświadczeniem, doceniamy talenty i osiągnięcia najmłodszych.

  • Giganci Kujaw i Pomorza

Agnieszka Przybyszewska, wicedyrektor KPCEN w Toruniu uczestniczyła w pracach jury konkursu dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach cyklu „Giganci Nauki Kujaw i Pomorza”organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. „Giganci Kujaw i Pomorza” to cykl spotkań edukacyjnych upowszechniających wiedzę o osobach z regionu , których działalność przyczyniła się do rozwoju ważnych dziedzin naszego życia. Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie Urzędu Marszałkowskiego.

•          Konkursy recytatorskie

Poezja recytowana przez najmłodszych uczniów porusza – mieliśmy okazję przekonać się o tym podczas XVIII edycji konkursu recytatorskiego „Dobrze, ziemio…”, podczas którego uczniowie ze szkół podstawowych położonych na terenie ziemi dobrzyńskiej recytowali wiersze poetów z tego regionu oraz konkursu „Znów wędrujemy ciepłym krajem”,  dotyczącym poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Obydwa konkursy organizuje Szkoła Podstawowa w Czernikowie, a nasza konsultantka Danuta Potręć od wielu lat pracuje w jury, obecnie jako przewodnicząca.

  • Spacer edukacyjny z angielskim w tle

Konsultantki Justyna Miklaszewska i Maria Lesisz-Wojciechowska poprowadziły w Szkole Podstawowej w Janowie spacer edukacyjny „Angielski mimochodem, czyli elementy języka obcego na innych przedmiotach”. Kącik dydaktyczny, harmonogram przyciągnęły uwagę. Uczniowie – od zerówki do klasy VIII – bardzo aktywnie pracowali. Szkoła promuje swoje działania dotyczące nauczania języka angielskiego(przy różnych okazjach) i angażuje się w konkursy językowe.

  • Zajęcia doradców metodycznych

Agnieszka Szymczak, doradca metodyczny ds. matematyki poprowadziła lekcję otwartą „Mecz matematyczny” razem z Bartoszem Osenką w Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Wielkim Rychnowie. W pokazie na temat realizacji matematycznego meczu uczestniczyło 10 nauczycieli i 14 uczniów. Jarosław Rybszleger, doradca metodyczny ds. wychowania fizycznego pokazał na zajęciach edukacyjnych w Przedszkolu Miejskim „Bajka” w Wąbrzeźnie, jak aktywizować najmłodszych poprzez gry i zabawy ruchowe. Nauczycielki poznały nowe sposoby kształtujące motorykę dzieci i dowiedziały się, jak wykorzystać nietypowe sprzęty w zabawach ruchowych.

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6635185