„W grodzie nad Brdą” – familijny festyn z okazji Dnia Dziecka

„W grodzie nad Brdą” – familijny festyn z okazji Dnia Dziecka

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w BydgoszczyFestyn oparty będzie na motywach związanych z województwem kujawsko-pomorskim. Dla uczestników Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy przygotowało program artystyczny, dzięki któremu będą mogli poznać bliżej grody i zamki naszego województwa, obejrzeć spektakle przygotowane specjalnie na tę okazję, a nawet wziąć udział w jednym z nich! W ramach festynu nastąpi otwarcie wystawy ilustracji do książki „Poszukiwacze skarbu”, stworzonych przez artystkę plastyka Darię Wojnicką.

Termin: 1 czerwca 2021 (wtorek) godz. 14:00

Zabawa odbędzie się w godzinach 14:00-19:00 na zewnątrz, na terenie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy – pl. Kościeleckich 6.

W programie:

  • spektakl teatru lalek z serii Były sobie Włochatki pt. „Zamek nad Brdą”
  • spektakl teatru lalek oparty na motywach legendy o księciu Popielu pt. „Opowieści spod Kruszwicy”
  • wykonywanie własnych lalek teatralnych do legendy „Jak myszy zjadły Popiela”
  • konkursy i zabawy
  • spotkanie z Bydem i Gostem.

 

Wystawa „Poszukiwacze skarbu”

Wystawa ilustracji Darii Wojnickiej powstała w oparciu o książkę autorstwa Edith Nesbit pt. „Poszukiwacze skarbu”. Powieść to zbiór przygód sześciorga rodzeństwa, pragnących podreperować domowy budżet, podupadły po śmierci matki. Każde z nich ma inny sposób na odnalezienie tytułowego skarbu, a każdy kolejny pomysł jest bardziej kreatywny i pomysłowy od poprzedniego. Dzięki swoim przygodom poznają wiele ciekawych i życzliwych osób, z którymi zawiązują przyjaźnie.

Powieść po raz pierwszy ukazała się w roku 1899 i choć od jej publikacji minęło ponad 120 lat, wciąż nie traci na uroku i bawi zarówno młodszych, jak i starszych czytelników.

Daria Wojnicka – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na kierunku grafika. Poza grafiką i projektowaniem zajmuje się malarstwem, ceramiką artystyczną oraz pracą ilustratorską. Pracuje w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, gdzie odpowiada m.in. za tworzenie grafik do wydarzeń artystycznych i kulturalnych, scenografii i rekwizytów do spektakli teatralnych czy ilustracji do audiobooków online.

 

Fot. KPCK w Bydgoszczy

25 maja 2021 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

6,150,319