Sukces młodego informatyka z Włocławka

Sukces młodego informatyka z Włocławka

SP 20 Włocławek

Miło nam poinformować, że Jacek Obiała  – uczeń klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 20 we Włocławku – był jednym z 282 uczestników XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej Juniorów, który dostał się do zawodów II stopnia. Był jednym z dziewięciu uczniów województwa kujawsko – pomorskiego. Jako jedyny reprezentował Włocławek.

Ze względu na panującą pandemię organizatorzy nie przyznali w tym roku szkolnym tytułu LAUREATA. Jackowi udało się zdobyć tytuł FINALISTY z wyróżnieniem III stopnia.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy finalista OIJ otrzymuje ocenę celującą z informatyki na koniec roku szkolnego oraz przyjmowany jest do dowolnej szkoły ponadpodstawowej w pierwszej kolejności!

Komitet Główny olimpiady planuje zorganizować obóz treningowy dla wszystkich finalistów. Będzie przeprowadzony zdalnie z uwagi na panującą pandemię, za wyjątkiem finalistów z wyróżnieniem I stopnia (ośmiu najwyżej sklasyfikowanych zawodników). Uczniowie zostaną także zaproszeni na obóz stacjonarny, w czasie którego zostanie wyłoniona reprezentacja Polski na zawody Europejskiej Olimpiady Informatycznej w stolicy Gruzji – Tbilisi.

 

Jackowi gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów … w nowej wymarzonej szkole ponadpodstawowej!

 

Źródło: www.sp20.com.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie