Stroimy choinkę w fajansowe wzory

Stroimy choinkę w fajansowe wzory

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku logotyp

Zachęcamy osoby dorosłe do wzięcia udziału w warsztatach bożonarodzeniowych prowadzonych przez Krystynę Zagrabską — znakomitą malarkę fajansu i hafciarkę, należącą od lat do Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział Włocławek. Inspiracją do ich organizacji są zbliżające się święta oraz co najważniejsze, przypadające w tym roku dwa jubileusze — 50. rocznica organizacji I Biennale Fajansu Włocławskiego oraz 150-lecie powstania przemysłu ceramicznego we Włocławku.

Przed przystąpieniem do zajęć plastycznych, po nowo otwartej wystawie czasowej „Fajans włocławski. Biennale 1973–1991” oprowadzi uczestników spotkania jej kurator Karolina Bandziak-Kwiatkowska. Następnie przystąpimy do warsztatów, na których poznamy tajniki malowania dawnych wzorów fajansowych i przygotujemy własnoręcznie malowane ozdoby z papieru i szklane bombki.

Spotkanie zorganizowane zostanie 2 grudnia (sobota) o godz. 11.00, w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 we Włocławku. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy oraz ograniczona liczba miejsc.

Bliższych informacji udziela Beata Wąsik, Kierownik Działu Edukacji i Promocji, tel. 54 2323001.

Koszt warsztatów wynosi 50 zł/os.

 

Źródło: muzeum.wloclawek.pl

21 listopada 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6665402