Staropolski wokabularz – edukacyjna gra planszowa

Staropolski wokabularz – edukacyjna gra planszowa

STAROPOLSKI WOKABULARZ

Czy młodzież może polubić staropolszczyznę? – warsztaty dla nauczycieli

13 listopada (wtorek) 2018 r. o godzinie 16.00 w Bibliotece Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu przy ul. Dąbrowskiego 4 odbędą się warsztaty dla nauczycieli “Czy młodzież może polubić staropolszczyznę?” Spotkanie, którego celem jest popularyzacja wiedzy o języku staro- i średniopolskim poprowadzi dr hab. Joanna Kamper-Warejko z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Warsztaty przeznaczone są dla polonistów, historyków oraz tych, którym taka wiedza może się przydać. Nauczyciele poznają atrakcyjne sposoby prowadzenia lekcji w zakresie dawnej literatury i języka tak, by zainteresować młodzież staropolszczyzną. Warsztaty będą próbą odpowiedzi na postawione w tytule pytanie. Przedstawione i zaproponowane zostaną sposoby przybliżenia uczniom staropolszczyzny i dawnej literatury. Odpowiedzi na pytanie o atrakcyjność tej tematyki będziemy szukać między innymi przez wspólną wymianę myśli i doświadczeń w pracy nad tekstem staropolskim. Zajęcia realizowane będą w ramach programu NCK „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2018″.

Każdy z uczestników otrzyma egzemplarz gry planszowej „Staropolski wokabularz”. Jest to nowoczesna gra karciana stworzona przez Mateusza Pitulskiego i Przemysława Chudzika (Książnica Kopernikańska w Toruniu). Gra powstała dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2018” oraz dofinansowaniu samorządu województwa.

Na zajęcia można zgłaszać się poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu, bądź telefonicznie: 56 653 97 56 w. 34.

Zdjęcie gry planszowej ze strony http://www.bptorun.edu.pl/

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6643153