Spotkanie z Małgorzatą Musiałowską. Toruński Klub Poetów

Grafika promująca spotkanie ze zdjęciem poetki oraz podstawowymi informacjami o wydarzeniu

Spotkanie z Małgorzatą Musiałowską. Toruński Klub Poetów

Książnica Kopernikańska w Toruniu zaprasza 7 września 2023 r. o godz. 18.00 na pierwsze po wakacjach spotkanie przygotowane przez Toruński Klub Poetów. Gościem będzie Małgorzata Musiałowska, autorka tomiku “Klucze do ogrodów” (Wydawnictwo Adam Marszałek).

“To wiersze “multitematyczne”, a więc opowiadające bogaty światoobraz – pisze o “Kluczach…” Leszek Żuliński. I to zostało tu w różnych tonacjach zagrane. Liryzm bywa przeplatany z sarkazmem, treści fundamentalne – z impresjami, metafory ścigają się z konkretem, ład (lub nieład) losu dialoguje z aurą ducha, prostota przekazu aż kipi od sensów; pejzaże Natury trzymają się za ręce z Sensem Losu. W ogóle “kosmos natury” i przyrody jest w tych utworach wyjątkowo pięknie zgrany z “doznaniem przyziemnym”, realnym, werystycznym. Nutom historycznym towarzyszy refleksja historiozoficzna. […] Takie wiersze umieją pisać tylko poeci mądrze rozumiejący wielobarwność życia i postrzegający ład egzystencjalny jako zderzenie wartości przeciwstawnych”.

Małgorzata Musiałowska – z wyboru i zamiłowania nauczyciel. Studiowała na WSP w Bydgoszczy (obecnie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego). Pisaniem wierszy zajmuje się “od zawsze”. W pracy zawodowej tworzyła poetyckie scenariusze na potrzeby szkoły, zaś w pracy związkowej (NSZZ “Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania) liczne “wierszyki” okolicznościowe. W ostatnich latach pisze wytrwale “jasełka” na użytek rodziny parafialnej od bł. ks. S. W. Frelichowskiego. Jej wiersze ukazują się w “Głosie Torunia” (toruńskiej edycji “Niedzieli”).

Spotkanie w Książnicy poprowadzi Wiesława Kwinto-Koczan.  Wstęp jest bezpłatny.

4 września 2023 r.

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6633576