Spotkanie z Andrzejem Sewerynem

02 Mar Spotkanie z Andrzejem Sewerynem

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Andrzejem Sewerynem – jednym z najwybitniejszych polskich aktorów. Wystąpił w ponad 30 spektaklach teatralnych w Polsce i we Francji. Zagrał w ponad 40 filmach fabularnych. Pracował m.in. z Andrzejem Wajdą, Jerzym Hoffmanem, Andrzejem Żuławskim, Giorgio Trevesem, Stevenem Spielbergiem, Agnieszką Holland.

W 1968 roku, ukończywszy warszawską PWST, której wykładowcą został w pierwszej połowie lat 70-tych, związał się z Teatrem Ateneum. Ogromną popularność przyniosły mu wspaniałe kreacje aktorskie w Teatrze Telewizji. W 1980 r. wyjechał do Francji. Był aktorem teatrów francuskich, w tym prestiżowego paryskiego teatru Comédie Française oraz kinowych produkcji filmowych. Wykładał w Paryżu i w Lyonie. W 2010 roku wrócił na stałe do Polski, a od 2011 roku pełni funkcję dyrektora Teatru Polskiego w Warszawie. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród.

Bydgoskie spotkanie połączone będzie z promocją najnowszej książki, napisanej wspólnie z Arkadiuszem Bartosiakiem i Łukaszem Klinke pt. „Andrzej Seweryn. Ja prowadzę!” (premiera: 30 października 2019).

Wstęp za okazaniem wejściówek (od 17.03.2020, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki). 

Termin: 24.03.2020, godz. 18.00

W czasie spotkania będą wykonywane zdjęcia, które następnie zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora w celach sprawozdawczych.

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.Liczba odwiedzin:

3,053,909