“Spotkania z Innymi” są już w wersji elektronicznej

“Spotkania z Innymi” są już w wersji elektronicznej

KPCEN Bydgoszcz

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy rekomenduje dyrektorom, nauczycielom szkół i przedszkoli oraz rodzicom znakomitą publikację „Spotkania z Innymi” dra hab. Przemysława Grzybowskiego, prof. Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Niezwykle wartościowa książka to, jak pisze autor, bogato ilustrowany zbiór siedemnastu czytanek o Innych – osobach wyróżniających się pod pewnym względem, zwykle postrzeganych jako niezrozumiałe, dziwaczne, wręcz niebezpieczne, będących tematem plotek i stereotypowych opinii – często niesprawiedliwych i krzywdzących. Podstawowe treści wychowania leżące u podstaw „Spotkań z Innymi” to tolerancja, szacunek dla odmienności, przekonanie o konieczności poznania drugiego człowieka zanim wyda się o nim opinię i zacznie oceniać jego zachowanie. Książkę można zgłębiać w domowym zaciszu lub wykorzystać na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych – szczególnie w różnokulturowych i wielojęzycznych przedszkolach oraz w edukacji wczesnoszkolnej.

Ponieważ książka została przetłumaczona na język ukraiński, dlatego warto ją również polecać uczniom, uchodźcom z tamtego obszaru.

„Spotkania z Innymi” – wydanie polskie, wydanie ukraińskie

Oprac. Robert Preus

13 grudnia 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,053,479