Rodzinny bal karnawałowy z warsztatami

Groźni piraci

Rodzinny bal karnawałowy z warsztatami

W Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka w Toruniu 30 stycznia 2018 r. został zorganizowany bal karnawałowy dla dzieci objętych Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju Dziecka. Zabawy taneczne i ruchowe prowadzili wolontariusze z Fundacji „Dr Clown” . Podopieczni byli zachwyceni pięknym wystrojem sali, chętnie uczestniczyli we wszystkich aktywnościach ruchowych.

Jak przystało na karnawał, nasi milusińscy przybyli na zabawę przebrani w śliczne stroje: piratów, zwierząt, postaci z bajek. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie tak wspaniałych kreacji dla naszych maluszków! Wolontariusze z Fundacji zaproponowali dzieciom wiele atrakcji, a wśród nich: zabawy z matą, układy taneczne, zwierzęta z baloników, wspólne śpiewanie.

Rodzice dzieci objętych Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju uczestniczyli w warsztatach neurologopedycznych oraz w spotkaniu z fizjoterapeutą. Podczas spotkania z logopedą omówiono funkcje motoryczne narządów mowy oraz zapoznano przybyłych z ćwiczeniami usprawniającymi aparat artykulacyjny dzieci. Szkolenie z fizjoterapeutą miało charakter praktyczny i dotyczyło ćwiczeń zapobiegającym wadom postawy u dzieci oraz odpowiedniej postawy maluchów w formie domowej zabawy.

Dla wszystkich przybyłych nauczyciele sprawujący opiekę nad dziećmi w ramach zajęć WWRD przygotowali poczęstunek z domowymi wypiekami. Wspólna zabawa dostarczyła wielu niezapomnianych przeżyć, radości i uśmiechów na twarzach naszych podopiecznych!

Aleksandra Sadowska-Krajewska

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

www.sosw.torun.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,151,137