Przejdź na “Ty” z matematyką

Przejdź na “Ty” z matematyką

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy udostępniło kolejną matematyczną wystawę czasową. Ekspozycja przyjechała do Torunia z pierwszego na świecie matematycznego centrum nauki „Mathematikum” w Giessen.

Na wystawę składa się 20 interaktywnych eksponatów. Ekspozycja nawiązuje do zagadnień matematycznych związanych z pojęciem figur płaskich i brył. Wśród eksponatów znajdują się także stanowiska dotyczące statystyki czy kombinatoryki. Z ekspozycji mogą korzystać zwiedzający niezależnie od wieku. Dla najmłodszych są przygotowane stanowiska z bańkami, puzzlami i rożnego typu matematycznymi łamigłówkami.

Zgodnie z ideą, która jest propagowana w Mathematikum, ale także w innych centrach nauki na świecie, zachęcamy do bardziej samodzielnego odkrywania i przeprowadzania doświadczeń. Na stanowiskach są dostępne proste instrukcje, cała reszta jest w rękach zwiedzających – mówi Monika Wiśniewska, dyrektor Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. – Ta idea sprawia, że z centrum nauki nie wychodzi się z gotowymi odpowiedziami. Po wizycie w Młynie można próbować rozwiązać zadania czy pogłębić swoją wiedzę. To taki nasz mały eksperyment edukacyjny na wystawie – dodaje.

Ekspozycja będzie dostępna w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy do 18 grudnia 2018 roku.

Przypominamy, że w najbliższą niedzielę (13 maja) interaktywne wystawy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie można zwiedzić za 10 złotych. Toruńskie centrum nauki bierze po raz kolejny udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. Młyn Wiedzy będzie dostępny dla zwiedzających w godz. 11.00-17.00. Bilety można kupić w kasie instytucji lub poprzez elektroniczny system sprzedaży na stronie: mlynwiedzy.org.pl.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646299