Przedszkolaki ruszyły w podróż dookoła świata z Fundacją Anwil

Przedszkolaki ruszyły w podróż dookoła świata z Fundacją Anwil

             Fundacja Anwil nowe logo

Przedszkole Publiczne Nr 1 “Kraina Bajek” w Brześciu Kujawskim bierze udział w projekcie „Wakacje – poznajemy świat wraz z Fundacją ANWIL”. Wszystko to dzięki przyznanemu grantowi od Fundacji ANWIL.

Warsztaty ukazują kulturę i zwyczaje mieszkańców innych państw oraz tłumaczą, że wszyscy mieszkańcy Ziemi są od siebie wzajemnie zależni. Warsztaty kształtują nowe, otwarte i świadome pokolenia, które bez barier wchodzą w wielokulturowy świat, znają swoją tożsamość i wartość.

Dotychczas przedszkolaki miały następujące zajęcia:

  • Hiszpańskie Flamenco – gdzie podczas warsztatów dzieci przeżyły „jeden dzień” z życia Hiszpana, poznały kilka hiszpańskich słów, uroki sjesty, zatańczyły flamenco i paso doble w oryginalnych strojach.

 

  • Ciao, Italia! – dzieci poznały flagę, krajobrazy i zabytki Włoch, nauczyły się witać, dziękować i żegnać po włosku, a także poznać kilka włoskich gestów, odkryją niezwykłość Weneckiego Karnawału – wszelkie rekwizyty i aktywności sprawią, że dzieci przeżyją prawdziwą włoską przygodę.

Przed przedszkolakami kolejne zajęcia:

  • Amerykański Sen – podczas zajęć dzieci poznają flagę USA, dowiedzą się skąd się wziął Kaczor Donald czy Superman, zapoznają się z Waltem Disney’em, odkryją kto mieszka w Białym Domu, a także zobaczą jak wygląda Statua Wolności.
  • Ale Meksyk – na zajęciach dzieci poznają etniczne zabawki, dowiedzą się jak się wykonuje rzeczy z agawy, przymierzą sombrero i meksykańskie stroje, a także poznają tajniki kuchni meksykańskiej.
  • Afryka Bryka – dzieci poznają kontynent afrykański, nauczą się przedstawiać po etiopsku, a także pobawią się w wiele zabaw pochodzących z tego regionu.
  • Chińskie Wynalazki – przedszkolaki nauczą się kilku zwrotów po chińsku, a także zaśpiewają chińską piosenkę Liang Zhi Lao Hu, spróbują operować chińskimi pałeczkami, a także odkryją wiele wynalazków odkrytych lub zaprojektowanych przez mieszkańców Chin.
  • Kraj Wschodzącego Słońca – na warsztatach dzieci dowiedzą się co symbolizuje japońska flaga, przymierzą oryginalne stroje – kimono, yukata i jim-bei, zatańczą taniec z wachlarzami, dowiedzą się ponadto kim byli ninja i samurajowie.
  • Sztuka Japonii – dzieci będą miały okazję dowiedzieć się co musi umieć gejsza, ułożyć bukiet wg zasad sztuki ikebana, zobaczyć jak powstaje bonsai, sprawdzić się w roli zapaśnika sumo, obejrzą zwierzątka origami zrobione z papieru.
  • Słoneczna Grecja – przedszkolaki poznają na warsztatach przepiękne greckie krajobrazy, przećwiczą zmianę warty jak żołnierze z Aten, przyodzieją starożytne togi i maski rodem z teatru greckiego, zatańczą także grecką zorbę.
  • Na Herbatce u Królowej Anglii – dzieci poznają flagę i królową Anglii, dowiedzą się o czasach kolonialnych i o bogactwach które przypływały do Anglii statkami, dowiedzą się czym jest Savoir Vivre i poznają wiele zasad dobrego zachowania, skosztują ponadto herbatkę Earl Grey i poznają angielskie zwyczaje herbaciane, dzieci zagrają także w krykieta.

 

Łączna kwota grantu to 13.322,14 zł. Zajęcia potrwają do 30 lipca br.

 

Źródło: brzesckujawski.pl

8 lipca 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

6,051,876