Program “Finansoaktywni” dostosowany do lekcji on-line

Dziewczynka liczy pieniądze

Program “Finansoaktywni” dostosowany do lekcji on-line

Tegoroczna, 6. edycja programu edukacyjnego „Finansoaktywni” wystartowała na początku marca. W związku z wprowadzeniem zajęć zdalnych, od 30 marca 2020 r. materiały edukacyjne dla nauczycieli, przygotowane w ramach programu, są dostosowane do lekcji on-line. Teraz lekcja może zostać przeprowadzona w czasie rzeczywistym za pomocą wybranego komunikatora lub też nauczyciel może przesłać materiały uczniom do samodzielnej pracy w domu.

Tematem przewodnim programu jest budżet,  a celem uświadomienie młodzieży, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu ma jego umiejętne planowanie. Program ma charakter ogólnopolski i jest bezpłatny. Skierowany jest do wszystkich uczniów i nauczycieli szkół podstawowych (5., 6., 7. i 8. klas). W tym roku odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Materiały w formie elektronicznej zostaną przesłane do wszystkich, którzy już zgłosili się do programu. Cały czas można też dołączyć do programu.  Wystarczy wypełnić formularz:

ZGŁOŚ SIĘ DO PROGRAMU 

Na adres e-mail wskazany w zgłoszeniu zostanie przesłana informacja, jak pobrać zestaw materiałów edukacyjnych w formie elektronicznej wraz z instrukcją, jak skorzystać z tych materiałów. Oczywiście zestawy w formie drukowanej zostaną dostarczone do szkół w najbliższym możliwym terminie. Przygotowanych zostało 525 zestawów drukowanych. Aktualnie jest już ponad 250 zgłoszeń.

W ramach programu przewidziany jest także konkurs. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez max. 3-osobowe zespoły uczniów projektu inwestycji realizowanej z budżetu obywatelskiego, który mógłby być zrealizowany w ich miejscu zamieszkania oraz przeprowadzenia promocji tej inwestycji. Prace konkursowe można składać do 11 maja 2020 roku.

Szczegółowe informacje w serwisie: www.finansoaktywni.pl

Źródło: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Fot. Canva

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,152,593