Prace uczniów i nauczycieli szkoły plastycznej w Baldone – wystawa

Prace uczniów i nauczycieli szkoły plastycznej w Baldone – wystawa

Baldone jest niewielkim, pięciotysięcznym miasteczkiem położonym 30 kilometrów na południowy wschód od stolicy Łotwy — Rygi. To tu w 1988 roku założona została Szkoła Plastyczna, którą od samego początku kieruje jej dyrektor, artysta rzeźbiarz Talivaldis Muzikants. Trwająca w szkole siedem lat nauka jest połączeniem edukacji artystycznej z kształceniem ogólnym.

Podstawowym celem działalności placówki jest kształtowanie wolnej, twórczej osobowości poprzez rozwijanie zdolności i umiejętności plastycznych uczniów w zakresie realizacji różnych projektów artystycznych i kulturalnych. Przedmiotem nauczania dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat są malarstwo, rzeźba, kompozycja, podstawy teorii sztuki, grafika komputerowa, a w ostatnich latach również animacja. W szkole odbywają się także zajęcia dla dzieci  w wieku przedszkolnym.

Uczniowie Szkoły Plastycznej w Baldone regularnie uczestniczą w wystawach i konkursach plastycznych zarówno na Łotwie, jak i za granicą — w USA, Japonii, Czechach, Słowacji, Serbii, Francji, Rumunii, Bułgarii i innych krajach, gdzie często zdobywają nagrody i wyróżnienia. Od ponad dwudziestu lat szkoła bierze udział w międzynarodowych konkursach organizowanych przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka. Prezentowana w salach toruńskiej galerii wystawa jest pokazem zarówno prac uczniów, jak i ich nauczycieli — siedmiorga zatrudnionych w szkole artystów-pedagogów.

Wystawę można oglądać w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu przy Rynku Nowomiejskim 17 od 15.09 do 16.10.2023 r.

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

15 września 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie