Orient Express online: Sztuka świata islamu

Orient Express online

Orient Express online: Sztuka świata islamu

Popularny i lubiany cykl Orient Express, który odbywał się co miesiąc w Czytelni CSW Toruń, nadal będzie prowadzony w formule transmisji online na profilu Centrum Literatury CSW. W najbliższy czwartek – 21 maja – odbędzie się kolejne spotkanie pt. “Od Buhary do Istambułu – podróż przez cztery miasta Bliskiego Wschodu”.

W tej, z konieczności bardzo krótkiej podróży, poznacie cztery miasta związane z wielkimi kulturami Bliskiego Wschodu. Każde z tych miast miało niezwykłą historię oraz równie niezwykłą architekturę i sztukę. Nasza wyprawa rozpocznie się od Buchary i Samarkandy – dwóch niemalże bajkowych centrów kulturalnych Transoksanii, związanych z nazwiskiem Tamerlana. Potem poznacie Isfahan – stolicę Imperium Perskiego. Ostatnim przystankiem będzie Istambuł – stolica Imperium Otomańskiego. Celem tej podróży będzie pokazanie nie tylko głównych zabytków, ale również krótkie omówienie ornamentyki z tych miejsc.

Prowadzenie: prof. dr Mirosław Majewski – wychowanek Wydziału Matematyki UMK, emerytowany Profesor New York Institute of Technology, Profesor Istanbul Design Center.

Współorganizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe Arabistów UMK „Zahra as-Sahra”, działające przy Katedrze Orientalistyki na Wydziale Humanistycznym UMK.

Więcej informacji:

// Orient Express. Sztuka świata islamu

Kiedy: 21.05.2020 (czwartek), godz. 17.00

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie