Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!”

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!”

        Polska Federacja Producentów żywności logo

 

Główny Inspektorat Sanitarny i Polska Federacja Producentów żywności już po raz XVI organizują Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!”. To wyjątkowy projekt, który kształtuje prozdrowotne nawyki wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin i zachęca do brania odpowiedzialności za własne zdrowie.

Program „Trzymaj Formę!” ma kształtować dobre nawyki żywieniowe i promować aktywność fizyczną. Treść programu została opracowana z udziałem ekspertów i oparta jest na najnowszych badaniach nad zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną. Bezpośrednimi odbiorcami programu są uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych. Działania programowe kierowane są również do rodziców, ponieważ to oni wywierają decydujący wpływ na wzorce zachowań swoich dzieci.

Jeśli jesteś nauczycielem i chcesz dołączyć do programu wraz ze swoją szkołą, wypełnij formularz rejestracyjny do 20 listopada.

Organizatorzy zapraszają także do udziału w konkursie „Trzymaj Formę!”, który towarzyszy programowi. W programie mogą wziąć udział uczniowie klas VI, VII i VIII szkół podstawowych, którzy są zainteresowani zdobyciem i pogłębianiem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia.

Szkoły, które chcą uczestniczyć w konkursie, mogą się rejestrować online na stronie konkursu. Rejestracja szkół i uczniów potrwa do 23 grudnia

Pełna informacja na ten temat: www.gov.pl

 

Źródło: gov.pl

Graf. gov.pl

14 listopada 2022 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

6,055,993