Nowy przegląd teatralny w Bydgoszczy – Z INNEJ BAJKI (od 24 września)

Teatr Barnaby 'O dwóch takich – puppets szoł')

17 wrz. Nowy przegląd teatralny w Bydgoszczy – Z INNEJ BAJKI (od 24 września)

Fundacja Kultury Pozytywka logo

Zapraszamy na wyjątkowy przegląd teatralny 'Z innej bajki’ realizowany przez Fundację Kultury Pozytywka w Bydgoszczy pomiędzy 24 września a 17 października. Podczas cyklicznych spotkań z twórczością sceniczną wywodzącą się z różnych biegunów sceny udowodnimy, że teatr odważnie stawia czoło najtrudniejszym problemom współczesnego świata, korzystając przy tym z niezliczonych form i narzędzi artystycznego wyrazu.

Nowy przegląd teatralny w Bydgoszczy - Z INNEJ BAJKI

Tej jesieni pragniemy sprawić, że teatr znów będzie w zasięgu. Widowiska plastyczne, muzyczne, lalek i przedmiotów, teatry ruchu, teatry multimedialne, monodramy i performance… to kolejne drogi, którymi widz ma szanse wkroczyć na ścieżkę zachwytu tym, co dzieje się na teatralnych deskach. Jak wskazuje nazwa przeglądu, każde spotkanie zabierze nas do swojego własnego świata, wyjętego jakby 'z innej bajki’: czasami będą to miejsca mroczne, czasem pełne humoru, a czasami… sprośnych żartów!

Podczas z 'Z innej bajki’ oddamy wyraźny głos twórcom. Wykreujemy przestrzeń, w której artyści i widzowie spotkają się i wymienią się perspektywami, pozwalając sztuce wybrzmieć również poza sceną.

Wierzymy, że cykliczne spotkania w ramach przeglądu będą szansą na wyrobienie dobrego nawyku obcowania ze sztuką. Pozwólcie sobie na jej obecność i doświadczajcie niezwykłych wrażeń, które Wam przyniesie.

Na pierwsze spektakle zapraszamy już 24.09 (Teatr Walny – 'Hamlet) i 26.09 (Teatr Barnaby 'O dwóch takich – puppets szoł’). Do zobaczenia pod sceną!

BILETY : http://bityl.pl/9Soht

 

Zdjęcie gł.: Teatr Barnaby 'O dwóch takich – puppets szoł’)

17 września 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,937,906