Noc Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej KPCEN

Noc Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej KPCEN

Kujawsko-Pomorskie Centrum Nauczycieli we Włocławku

W minioną sobotę 1 października Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku stała się miejscem dobrej zabawy. Uczestniczyliśmy w 8. edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek 2022, która przebiegała pod hasłem „To się musi powieść!”. Gościliśmy rodziny z dziećmi oraz dorosłych, którzy również włączali się do gier i zabaw.

Po krótkiej prezentacji multimedialnej o wybitnych postaciach świata sportu, mużyki, literatury i nauki przyszła kolej na wspólne tworzenie komiksów. Dzieci wraz z opiekunami rysowały i wyklejały historie o porach roku, zwierzętach i…bibliotece!

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko nauki i technologii. Dzieci tworzyły układ słoneczny z przygotowanych planet, programowały pracę robotów oraz rozwiązywały quizy na flipcharcie elektronicznym.

W magazynie bibliotecznym odbywała się gra z użyciem  kodów QR – „Zdobywamy Mount Everest, tak jak Wanda Rutkiewicz”. Uczestnicy zdobywali punkty, czasem „spadła” lawina i … grę trzeba było zacząć od początku.

W holu biblioteki znajdowało się stanowisko sportowe z książkami oraz akcesoriami do gry w „zośkę”, piłkę nożną oraz nordic walking. Dzieci i dorośli rywalizowali ze sobą w rzutach do kosza papierowymi kulkami.

Największą radość sprawiło wszystkim wspólne muzykowanie z  wykorzystaniem Bum Bum Rurek. Dorośli mieli okazję przypomnieć sobie popularne przeboje i sprawdzić swoje poczucie rytmu.

Zwieńczeniem spotkania było ułożenie domina z książek w magazynach bibliotecznych, a następnie efektowne złożenie całego „węża”, jak mówiły o nim dzieci.

Noc Bibliotek stała się okazją do wesołego spędzenia czasu oraz integracji rodzinnej. Dzieci z zaciekawieniem oglądały sprzęty biblioteczne, kartkowały książki i komiksy. Dorośli mieli okazję zapoznać się z nowinkami technicznymi w naszej bibliotece i literaturą popularnonaukową.

 

6 października 2022 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

6,051,851