Niezwykły pokoleniowy duet

Niezwykły pokoleniowy duet

 

Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku w czasie wakacji prezentuje prace niezwykłego duetu – ojca rzeźbiarza i córki malarki. Obydwoje dysponują bogatym doświadczeniem artystycznym. Choć pracują w różnych obszarach sztuki, łączy ich koncentracja wokół człowieka. Każde z nich realizuje się na swój własny, indywidualny sposób.

Aleksander Dętkoś tworzy z metalu i kamienia. Jego prace zaskakują trafnością w ukazywaniu prawdy o człowieku, doprawione nutą ironii, szczyptą nagany, zawsze jednak z dozą pobłażliwości dla ludzkich słabości.

Monika Dętkoś, kontynuując rodzinne tradycje artystyczne, bada naturę współczesnego człowieka. Oddaje jego alternatywny portret w najróżniejszych odsłonach scen rodzajowych. Połączenie surowych, metalowo-kamiennych obiektów z bogatą paletą barwną obrazów stanowi swego rodzaju eksperyment artystyczny. Jego wynik zależy jedynie od Widza, jego wrażliwości, dociekliwości i przenikliwości.

 

Wystawę można zwiedzać do 23 sierpnia.

 

Źródło: galeriasztuki.wloclawek.pl

Zdj. www.facebook.com/GaleriaSztukiWspolczesnej

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie