Nauka w domu nie musi być nudna

uczenie się

Nauka w domu nie musi być nudna

Jak pomóc walczyć z nudą rodzinom zamkniętym w czterech ścianach? Jak właściwie zagospodarować wolny czas dzieci? Jak rozmawiać z najmłodszymi o koronawirusie?

Urząd Miasta Włocławek inspiruje rodziców, nauczycieli i wychowawców do korzystania z materiałów edukacyjnych opublikowanych na swojej stronie. Znajdziemy tam różnorodne propozycje edukacyjne dla dzieci i młodzieży dostępne online.

Zamieszczono tam również materiały dla rodziców, jak rozmawiać z najmłodszymi dziećmi o koronawirusie. Na stronie www.mindheart.co/descargables (dostęp do kilku wersji językowych, również do języka polskiego) lub www.mamyprojekt.pl/koronawirus/ znajduje się darmowa publikacja w formacie PDF. Autorką jest kolumbijską psycholog – Manuela Molina Cruz. Jej polską wersję przygotował kolektyw MamyProjekt, który realizuje wiele ciekawych i nieoczywistych działań edukacyjnych. Jako uzupełnienie wiadomości o zagrożeniu, MamyProjekt poleca piosenkę w serwisie YouTube (www.youtube.com/watch?v=tAPgBy4cvLk )

Oprac. Alicja Przytomska-Pietrzak

Fot. Pixabay

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie