Narodowe Czytanie we włocławskim KPCEN-ie

Narodowe Czytanie we włocławskim KPCEN-ie

Nowe logo_kpcen włocławek

W sobotę 4 września już po raz dziesiąty Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli włączyło się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie. Lekturą tegorocznej edycji był utwór Gabrieli Zapolskiej Moralność pani Dulskiej.

Uczestnicy czytali dialogi z wybranych scen utworu, zapoznali się z elektroniczną wystawą zbiorów bibliotecznych związanych z tematyką akcji oraz multimedialną prezentacją na temat twórczości Gabrieli Zapolskiej. Rozwiązywali interaktywny quiz, a także obejrzeli fragment inscenizacji utworu nagrany przez nauczycieli bibliotekarzy. Podczas warsztatów „O tolerancji w moralności” zastanawialiśmy się wspólnie nad aktualnością utworu oraz tym, ile tolerancji jest w Dulskiej, a ile Dulskiej w nas.

Placówkę w tym dniu odwiedzili między innymi nauczyciele i uczniowie z włocławskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 23 i Specjalnego Ośrodka Wychowawczego.

Przygotowane przedsięwzięcie dostarczyło nam i naszym gościom wiele radości. Wszyscy, którzy przynieśli własne egzemplarze książki, mieli możliwość oznakowania ich okolicznościową pieczęcią Narodowe Czytanie 2021.

Akcja organizowana jest od 2012 roku pod patronatem Pary Prezydenckiej. Ma na celu zachęcanie do wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury.

 

 

8 września 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,684,240