Muzyczne zmagania młodych talentów

Muzyczne zmagania młodych talentów

Ośrodek ChopinowskiOśrodek Chopinowski w Szafarni, finansowany z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego, wkrótce będzie gościł młodych artystów z całego świata na 28. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży. Głównym założeniem konkursu jest wczesne odkrycie młodych talentów, a także propagowanie twórczości Fryderyka Chopina oraz polskiej kultury wśród dzieci i młodzieży w Polsce i poza jej granicami. Szafarnia jako miejsce pobytu i muzycznych inspiracji nastoletniego Fryderyka Chopina stanowi dla uczestników klucz do zrozumienia jego muzyki.

W tej edycji konkursu zawodników oceniać będzie jury złożone ze znakomitych pianistów i znawców muzyki: prof. Katarzyna Popowa-Zydroń (Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Polska), prof. Izabela Darska Havasi (Fundacja im. Györgya Ferenczyego w Budapeszcie, Węgry), prof. Maria Murawska (Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Polska), prof. Martin von der Heydt (Hochschule für Künste Bremen, Niemcy), Toumas Nikkanen (Finlandia), prof. Piotr Paleczny (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, Polska) oraz prof. Andrzej Tatarski (Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Polska).

Przez trzy dni w Szafarni rozbrzmiewać będą utwory znakomitych kompozytorów interpretowane z młodzieńczym entuzjazmem przez uczestników rywalizujących w trzech kategoriach wiekowych: do 10, do 13 i do 16 roku życia. Termin zgłoszeń upływa 15 marca 2020, a przesłuchania odbędą się w dniach 28–31 maja 2020 r. Spotkanie w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni to nie tylko konkurs, ale także duże wydarzenie kulturalne w regionie kujawsko-pomorskim.

plakat

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

6,263,786