Muzeum (nie) od rzeczy. Europejska Noc Muzeów w MET

Muzeum (nie) od rzeczy. Europejska Noc Muzeów w MET

W sobotę 19 maja w ramach Europejskiej Nocy Muzeów w godz. 19.00-23.00 na wystawach Muzeum Etnograficznego w Toruniu zaplanowano specjalny program pod hasłem “Muzeum (nie) od rzeczy”. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

W ten wyjątkowy muzealny wieczór na zwiedzających ekspozycje Muzeum czekać będą atrakcje inspirowane tematyką wystawy czasowej “(Nie)potrzebne, (nie)piękne, (nie)cenne. Reaktywacja rzeczy” – przedmioty i ich historie. Nocnych marków Muzeum zaprasza również na wystawę stałą “Tajemnice codzienności. Kultura ludowa i jej pogranicza od Kujaw do Bałtyku 1850-1950” oraz do “Saloniku Pani Profesor”.

W Noc Muzeów rzeczy mogą nam powierzyć wiele swoich tajemnic. Prezentowane na wystawach przedmioty opowiadają o ludziach, którzy je tworzyli, używali na co dzień, które miały dla nich bardzo konkretne, użyteczne albo wręcz przeciwnie – symboliczne znaczenie. Dodatkową atrakcją będą specjalne stanowiska prezentujące przemienianie jednych rzeczy w drugie. Goście będą mieli okazję twórczo reaktywować odpady gospodarstwa domowego i inne (nie)potrzebne przedmioty.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/263615317515327

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646398