MOPR we Włocławku realizuje projekt “Rodzina w Centrum 3”

kobieta z dziećmi, rodzina

MOPR we Włocławku realizuje projekt “Rodzina w Centrum 3”

MOPR Włocławek logo

Zakres projektu partnerskiego pt. „Rodzina w Centrum 3” dotyczy wsparcia świadczonego w świetlicach środowiskowych prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku.

Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem wychowanków świetlic, bowiem pomysł na ich realizację powstał z myślą o konkretnych potrzebach dzieci, zdiagnozowanych przez kadrę zatrudnioną w świetlicach. Zajęcia wyrównujące braki szkolne z matematyki oraz zajęcia pt. „Mały odkrywca” dają szansę na darmowe korepetycje z matematyki, fizyki oraz chemii. Prowadzący zajęcia pomagają dzieciom w nadrabianiu zaległości w nauce, przygotowaniu do prac klasowych i egzaminów. Dodatkowo podczas zajęć przedstawiane są ciekawostki i wiedza ponadprogramowa z zakresu przedmiotów.

Zajęcia socjoterapeutyczne oraz warsztaty podnoszące kompetencje społeczne to szansa na poznawanie siebie, zwiększania kompetencji społecznych, które szczególnie po okresie pandemii stały się ogromnym problemem dla dużej ilości dzieci. Wszystkie zajęcia dostosowane są do potrzeb i wieku dzieci.

 

Źródło: wloclawek.eu

26 września 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6665502