Młodzi artyści w Filharmonii Pomorskiej

Fot. Mikołaj Kuras

Młodzi artyści w Filharmonii Pomorskiej

W niedzielę (16 lutego) w bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej odbędzie się wyjątkowy koncert. Jako soliści wystąpią najzdolniejsi młodzi laureaci konkursów muzycznych.

Będzie to pierwszy taki koncert z udziałem uczniów zespołów szkół muzycznych w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. Z orkiestrą kameralną Capella Bydgostiensis zaprezentują się Małgorzata Bobińska (flet), Jan Cieplik (bas), Wojciech Kowalski (bas, baryton), Juliusz Sójka (wiolonczela) i Weronika Zych (flet).

W programie między innymi koncert wiolonczelowy C-dur Josepha Haydna, aria „The people that walked in darkness” z oratorium „Mesjasz” Georga Friedricha Händla i aria Sarastra „In diesen heil’gen Hallen” z opery „Czarodziejski flet” Wolfganga Amadeusa Mozarta. Wydarzenie poprowadzi Urszula Guźlecka.

Więcej informacji o koncercie tutaj.

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy jest marszałkowską instytucją kultury. Pozostałe to: Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, Galeria Sztuki „Wozownia” w Toruniu, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Etnograficzne im. prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Opera „NOVA” w Bydgoszczy, Ośrodek Chopinowski w Szafarni, Pałac Lubostroń w Lubostroniu, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Książnica Kopernikańska w Toruniu, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Mikołaj Kuras

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,852,513