Mali odkrywcy ze Skępego

Mali odkrywcy ze Skępego

Mali odkrywcy ze Skępego

W roku szkolnym 2018/2019 dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem uczestniczą w zajęciach dodatkowych rozwijających kreatywność pt. Mały odkrywca. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Ich głównym celem jest pobudzenie wieloaspektowej aktywności dziecka. Zajęcia organizowane są w taki sposób, aby dzieci miały możliwość oglądania, poszukiwania, porównywania, obserwowania, badania, eksperymentowania oraz samodzielnego działania.

W trakcie zajęć dzieci przeprowadzały różnorakie doświadczenia: z mąką, solą, jajkiem, z wodą, tworzyły masę solną, ciastolinę, za pomocą świecy szyfrowały wiadomości, poznały technikę decoupage, wykorzystywały dary jesieni do twórczych arcydzieł.

Chętnie podejmowały działania związane z wykonywaniem prac na konkursy plastyczne (Ozdoba na choinkę, Miś pluszowy, Zwierzaki nasi ulubieńcy, Kartka dla Niepodległej, Polska moja ojczyzna), organizowane na terenie naszej szkoły oraz na terenie gminy Skępe. Wielokrotnie odnosiły w nich swoje pierwsze sukcesy.

Dzieci uczestniczyły także w warsztatach filcowania wełny, które były zorganizowane przy współudziale rodziców. W ich trakcie powstał piękny obraz jesiennego drzewa w sadzie. Aktywnie obchodziliśmy Światowy Dzień Kropki, którego celem było uświadomienie dzieciom, że każdy z nas posiada jakiś talent, każdy w czymś jest dobry.

Wycieczki, które są organizowane dla dzieci, nastawione są wielozmysłowe poznawanie otaczającej rzeczywistości. W Toruniu dzieci odwiedziły Muzeum Piernika i samodzielnie wypiekały pierniki, a w Młynie Wiedzy wspaniale bawiły się, doświadczając i badając różne zjawiska. W Płocku podczas warsztatów Miś pluszowy, szyły misie, a w teatrze mogły przeżywać losy Królewny Śnieżki oraz zachwycać się scenografią i grą aktorów.

Udział dzieci w zajęciach umożliwia im poznanie wielu elementów otaczającego świata nauki, przyrody i sztuki. Razem z nauczycielem poszukują nowych inspiracji oraz ciekawych pomysłów na spędzanie wolnego czasu.

Mirosława Krasińska, Monika Cymerman
Szkoła Podstawowa im. G. Zielińskiego w Skępem

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,263,857