Lekcje online z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Lekcje online z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

03 lt. Lekcje online z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Od połowy lutego będzie można wziąć udział w lekcjach online prowadzonych przez specjalistów z toruńskiego centrum nauki.

– Ze względu na obowiązujące przepisy nie możemy prowadzić warsztatów czy zajęć w pracowniach w tradycyjnej formie w naszych przestrzeniach – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. – Dlatego uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zapraszamy do wzięcia udziału w lekcjach online. Przygotowaliśmy pięć tematów zajęć. W ofercie znalazły się warsztaty przyrodnicze i społeczno-kulturowe – dodaje.

Lekcje przyrodnicze są dedykowane dla uczniów kl. 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej. – Realizujemy je z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych, które zawierają niezbędne materiały do wykonania doświadczenia, kartę pracy dla ucznia i opiekuna – wyjaśnia Marcin Centkowski.

W trakcie warsztatu „Mydło wszystko umyje” uczniowie wykonają samodzielnie mydełko. Podczas zajęć zapoznają się z różnorodnością środków czystości. Dowiedzą się, czym jest napięcie powierzchniowe oraz poznają mechanizm usuwania brudu mydłem – wykorzystując do tego własnoręcznie zbudowany model.

Zajęcia „Wilgotność powietrza” to okazja do przeprowadzenia prostych doświadczeń, które są związane z parowaniem i kondensacją, ciepłem parowania, (względną i bezwzględną) wilgotnością powietrza, odczuwalną temperaturą i efektem chłodzącym. – Zaprezentujemy również różne metody pomiarów wilgotności powietrza i opowiemy o znaczeniu wilgotności dla organizmu człowieka – mówi rzecznik centrum nauki.

W trakcie lekcji „Jak uzyskać prąd z ziemniaka?” uczniowie poznają budowę obwodu elektrycznego z baterią i diodą jako odbiornikiem energii. Podejmą się również konstrukcji ogniwa galwanicznego.

Lekcje społeczno-kulturowe są dedykowane dla uczniów kl. 4-6 i 6-8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych.

W trakcie warsztatu „Komunikacja w Internecie” uczniowie dowiedzą się jak odpowiedzialnie i kulturalnie porozumiewać się w Internecie. Poznają zasady netykiety i przekonają się dlaczego nie warto być hejterem w sieci. – Z kolei, lekcja „Moc słowa” pozwoli na kształtowanie umiejętności konstruktywnego porozumiewania się i budowania pozytywnych komunikatów. Wszystko po to, aby słowo i jego siła była naszym sprzymierzeńcem – wyjaśnia Marcin Centkowski.

Zajęcia będą dostępne od 15 lutego, natomiast sprzedaż ruszy od najbliższego piątku. Centrum nauki zaplanowało lekcje od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-11:00. Koszt udziału w zajęciach wynosi 17 zł/osoby.

Szczegółowe informacje o ofercie lekcji online z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne na stronie internetowej miejskiej instytucji kultury.

Informacji udziela Sebastian Świercz, tel. + 48 56 690 49 90 wew. 512, tel. kom. + 48 667 899 069 (czynny w godz. 8:00-16:00), e-mail: s.swiercz@centrumnowoczesnosci.org.pl.

Przypominamy, że od 4 lutego Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy wznawia działalność wystawienniczą z udziałem publiczności. Informacje o otwarciu są dostępne TUTAJ.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,849,566