Laboratoria Przyszłości w lipnowskich podstawówkach

logo-Laboratoria_Przyszlosci

Laboratoria Przyszłości w lipnowskich podstawówkach

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości Gmina Miasta Lipna jako organ prowadzący dla trzech szkół podstawowych w Lipnie otrzymała od państwa wsparcie finansowe dla wyżej wymienionych placówek w łącznej kwocie 386.400,00 zł. Wsparcie zostało przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Inicjatywa pozwoli na naukę  poprzez eksperymentowanie i zdobywanie w ten sposób praktycznych umiejętności. Dzięki przyznanemu wsparciu nasze szkoły zakupią m.in.: drukarki 3D z akcesoriami, mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami, sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć i stacje lutownicze.

Laboratoria Przyszłości skupiają się na wyposażeniu, które służy przekazywaniu wiedzy w sposób innowacyjny, dając szkołom taką możliwość szczególnie podczas nauki stacjonarnej. Dlatego sprzęt ten znajdzie się obowiązkowo na wyposażeniu każdej szkoły podstawowej w Polsce od 1 września 2022 roku.

 

Źródło: umlipno.pl

Graf. Logo programu “Laboratoria Przyszłości” (źródło: www.gov.pl/web/laboratoria)

13 stycznia 2022 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,249,095